fbpx

RAUCH – pionier innowacyjnych rozwiązań w zakresie nawożenia

Firma RAUCH jako ekspert w dziedzinie nawożenia systematycznie wprowadza innowacyjne rozwiązania.

Ponad 20-letnie doświadczenie z systemem EMC

Baner Syngenta

Firma RAUCH zawsze inwestowała w technologie przyszłości o przełomowym znaczeniu. System elektronicznego sterowania przepływem masy (EMC) zapewnia wyjątkową możliwość regulacji dawki nawozu co sekundę, na każdej tarczy wysiewającej osobno. Precyzja dozowania nawozu z niezależną regulacją prawego i lewego wylotu nawozowego została po raz pierwszy nagrodzona złotym medalem na targach SIMA w 1999 roku, a następnie na targach Agritechnica, Agribex i EIMA. System EMC został wdrożony w całej gamie rozsiewaczy nawozów RAUCH AXIS i nadal pozostaje bezkonkurencyjny wobec innych, podobnych rozwiązań na rynku. Po wprowadzeniu kilku zmian, system został dostosowany do współpracy również z rozsiewaczami z napędem mechanicznym od WOM, dzięki czemu rozwiązanie to stało się dostępne dla większości gospodarstw.

AXIS 20.2 ISOBUS

Ten model rozsiewacza nawozu jest dostępny ze zbiornikiem o pojemności od 1000 do 2300 litrów. Szerokość robocza wynosi 12 – 36 m. AXIS 20.2 ISOBUS jest również wyposażony w system regulacji przepływu nawozu EMC na każdej tarczy osobno. Może być dodatkowo wyposażony w ramę ważącą służącą do wskazywania ilości nawozu pozostałego w zbiorniku. Maszyna jest kompatybilna z modułem Wi-Fi do przesyłania danych. AXIS 20.2 jest wyposażony w funkcję regulacji dawki nawozu na każdej tarczy osobno za pośrednictwem terminala sterującego CCI 1200 lub GS 2630.

Serwomotory SpeedServo w każdej maszynie wyposażonej w ISOBUS

Z myślą o jeszcze większej precyzji nawożenia, zwłaszcza jeśli współpracujemy z mapami aplikacyjnymi, firma RAUCH opracowała nową koncepcję monitorowania zasuw oraz punktu dozowania nawozu na tarcze.

Całkowicie zintegrowane i uszczelnione serwomotory SpeedServo zastępują konwencjonalne siłowniki elektryczne. Reagują 2,5-krotnie szybciej, co przekłada się na błyskawiczne pozycjonowanie wylotów nawozowych. Gwarantują najwyższą precyzję nawożenia, umożliwiając bezstopniową regulację obrazu wysiewu podczas sterowania sekcjami za pomocą GPS. Płynnie regulowany obraz wysiewu jest dokładnie dostosowany do kształtu pola lub klina pola, nawet podczas pracy z dużą prędkością.

Nowości w aplikacji FertilizerChart

Ilość nawozów oferowanych na rynku komplikuje w znaczący sposób proces identyfikacji i wyboru właściwego nawozu w tabelach wysiewu. Aplikacja mobilna FertilizerChart pomaga rolnikowi w przeprowadzeniu ustawienia rozsiewacza, co zapewnia wysiew prawidłowej dawki z zachowaniem równomierności poprzecznej, która zależy od rodzaju nawozu i szerokości roboczej. Ustawienia mogą być przenoszone bezpośrednio do rozsiewacza za pośrednictwem modułu Wi-Fi. Dzięki wyeliminowaniu konieczności ręcznej ingerencji operatora ograniczono ryzyko błędów. Podczas załadunku zbiornika wystarczy skorzystać z aplikacji FertilizerChart, aby sprawdzić ilość nawozu i załadować dokładnie tyle ile potrzebujemy. Dane są automatycznie aktualizowane, a FertilizerChart działa również w trybie offline. Moduł Wi-Fi łączy się bezpośrednio z terminalem sterującym ISOBUS lub ze sterownikiem elektronicznym QUANTRON A.

Źródło: Rauch

McHale - baner
Danko baner marzec 2024
Webinarium konopie - baner
POZ 2024 - baner

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA




ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.