reklama
baner KUHN
reklama
Baner Yara
reklama
Baner Agroecopower
reklama
baner BASF
reklama

Rauch DeePot 25.1: wyjątkowy rozsiewacz na 100-lecie firmy

Firma Rauch to producent z długą tradycją sięgającą już 100 lat. Z okazji tej okrągłej rocznicy pokazano, jeszcze przedpremierowo, nowy rozsiewacz do wgłębnego nawożenia upraw rzędowych, czyli np. kukurydzy, buraków czy też warzyw.

reklama
Baner Osadkowski
reklama
baner stihl

Maszyna na pierwszy rzut oka nie przypomina z pewnością rozsiewaczy, jakie znaliśmy dotychczas. Ideą jej działania jest wgłębne aplikowanie nawozu w uprawach rzędowych, tak aby minimalizować ryzyko utraty jakże cennych w ostatnich czasach nawozów.

Konstrukcja składa się z głowic dozujących nawóz ze zbiornika o pojemności do 3 tys. l w rzędy obok upraw na głębokość do 25 cm. Takie rozwiązanie ma wg. producenta zapewnić bardziej zrównoważoną metodę żywienia upraw dzięki temu, że korzenie mogą wzrastać na znacznie większą głębokość i wytworzyć więcej masy korzeniowej.

reklama
Baner Corner
reklama
baner kioti

Same redlice aplikacyjne mają za zadanie delikatnie otwierać glebę, a specjalne sprężyny i rolki dociskowe zapewniają szczelność bruzd, co całkowicie zapobiega kontaktowi nawozu z atmosferą. Pomimo tak głębokiego nawożenia DeePot utrzymuje naturalną strukturę gleby. Nie ma tutaj uprawy gleby.

reklama
Baner Sumiagro
reklama
baner bayer
reklama
Baner Samasz
reklama
baner MChale

Dodatkową, nie mniej istotną korzyścią z takiego stosowania nawozów mineralnych ma być zmniejszenie emisji amoniaku i podtlenku azotu nawet o 90 proc. w porównaniu do aplikacji powierzchniowej.

Ponadto wg badań przeprowadzonych przez firmę, można zastosować zmniejszone o blisko 20 proc. nawożenie azotowe dzięki lepszemu wykorzystaniu nawozu, a ze względu na głębokie umieszczenie nawozu nie będzie on łatwo wypłukiwany przez ulewne deszcze i powodzie.

Kolejną korzyścią jest fakt, że zwłaszcza podczas suszy rośliny nawożone wgłębnie mogą być aktywne do 3 tygodni dłużej niż te nawożone konwencjonalnie.

Tego typu dozowanie nawozów jest coraz lepiej postrzegane ze względu na coraz wyższe wymagania dotyczące efektywności nawozowej, ochrony środowiska i zbiorników wodnych oraz zabezpieczenia roślin w czasie suszy.

reklama
baner MChale
reklama
reklama
baner agrosimex
reklama
baner mandam

ZOSTAW KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Przeczytaj także

None found

Najpopularniejsze artykuły

None found

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)
INNE ARTYKUŁY AUTORA




NAJNOWSZE WIADOMOŚCI