Rancona iMIX ME – nowa zaprawa Arysty już w Polsce

Nowa zaprawa nasienna od Arysty LifeScience jest już dostępna na polskim rynku. Została ona oficjalnie zaprezentowana w dniach 8-9 czerwca podczas konferencji w Warszawie.

Konferencja zorganizowana przez firmę Arysta LifeScience poświęcona była produktom przeznaczonym do zaprawiania nasion, a wśród nich nowości na rynku – unikalnej zaprawie o formulacji mikroemulsji – Rancona iMIX ME.
 
W ofercie Arysta LifeScience po połączeniu z firmami Chemtura AgroSolutions i Agriphar znalazły się 4 produkty do zaprawiania ziaren zbóż oraz praparat Fungazil SL do zaprawiania bulw ziemniaka przeciw chorobom przechowalniczym. Oprócz dobrze już znanej zaprawy Vitavax 200 FS, w portfolio produktowym Arysta LifeScience wkrótce pojawi się również Vitavax Royal FS, który będzie miał bardzo szeroką rejestrację.
 
Absolutną nowością na rynku jest Rancona iMIX ME z dwoma substancjami czynnymi  w swoim składzie – ipkonazolem i imazalilem. Rancona iMIX ME przeznaczona jest do zabezpieczania ziaren pszenicy ozimej przeciw pleśni śniegowej, śnieci cuchnącej, śnieci gładkiej i zgorzeli siewek, pszenicy jarej przeciw śnieci cuchnącej i gładkiej oraz zgorzeli siewek, a także jęczmienia jarego przeciw pasiastości liści jęczmienia, głowni pylącej, zgorzeli siewek, a jęczmienia ozimego dodatkowo przeciw pleśni śniegowej.

Podczas zorganizowanej w Warszaiwe konferencji, uczestnicy mieli okazję wysłuchać dwóch wykładów wygłoszonych przez dr Steven’a Parkera oraz Stephen’a Beal z Centrum Badawczego Zapraw Nasiennych w Evesham w Anglii na temat właściwości dopiero co wprowadzonego do sprzedaży preparatu Rancona iMIX ME.

Wprowadzana zaprawa ma nowoczesną formulację jednorodnej mikroemulsji, która nie zawiera cząstek stałych, doskonale rozpuszcza się w wodzie i, jak podkreśla producent, pozwala na 125 razy lepsze pokrycie ziarna substancją czynną od produktów w postaci tradycyjnych emulsji zawiesinowych. Ranconę iMIX ME charakteryzuje doskonała przyczepność, a co za tym idzie znikome pylenie podczas wysiewu, co jest czynnikiem bardzo istotnym zarówno dla rolników używających nowoczesne siewniki punktowe do wysiewu, jak i firm zaprawiających nasiona.

Obecni na konferencji mieli możliwość sprawdzenia pozostałości preparatu na sprzęcie używanym do zaprawiania oraz wygląd samego ziarna. W porównaniu do standardowych zapraw zawiesinowych, Rancona iMIX ME praktycznie nie pozostaje na elementach zaprawiarki, ponadto zaprawione ziarno cechuje niski poziom nieprzyjemnego zapachu w stosunku do produktów konkurencyjnych.

Za: Arysta LifeScience