fbpx
Strona głównaPozostałeRadcy Rolni na Podlasiu

Radcy Rolni na Podlasiu

W dniach 13-15 czerwca b.r. na Podlasiu gościliśmy Radców Rolnych Ambasad Krajów Unii Europejskiej. Odwiedzili nas Radcowie ds. Rolnych Austrii, Belgii, Niemiec, Danii, Włoch, Luksemburgu, Holandii, Słowenii, Hiszpanii, Szwecji, Anglii oraz Finlandii

Gości witali Prezes Podlaskiej Izby Rolniczej – Tomasz Gietek, Wicewojewoda Podlaski – Jarosław Schabiński, Wicemarszałek Województwa – Mikołaj Janowski, Starosta Moniecki – Zbigniew Męczkowski oraz Burmistrz Miasta Goniądz – Tadeusz Kulikowski.W spotkaniu uczestniczyli również: Mieczysław Bagiński – Przewodniczący Sejmiku województwa podlaskiego, Mirosława Jaroszewicz Łojewska – Dyrektor Podlaskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego z siedzibą w Szepietowie oraz Wojciech Dudziuk – Dyrektor Biebrzańskiego Parku Narodowego.

Wizyta rozpoczęła się Konferencją zorganizowaną przez Podlaską Izbę Rolniczą w Ośrodku Wypoczynkowo – Szkoleniowym Bartlowizna” w Goniądzu. Główną tematyką spotkania było rolnictwo na terenie województwa podlaskiego a w szczególności rozwój rolnictwa na obszarach chronionych takich jak Biebrzański i Narwiański Park Narodowy.

Kolejne dni pobytu to wizyty w gospodarstwach rolnych o różnych profilach działalności. Goście obejrzeli zarówno gospodarstwa wysoko produkcyjne, specjalizujące się w produkcji mleka w Srebrowie oraz gospodarstwo agroturystyczne w Tarasowie. Szczególnym zainteresowaniem cieszyła się produkcja serów regionalnych wytwarzanych w jednym z gospodarstw wdrażających programy rolnośrodowiskowe. Wieczory oraz wolne popołudnia umilone były licznymi wycieczkami ukazującymi walory przyrodnicze Podlasia. Dodatkową atrakcję stanowiła możliwość obserwacji łosi przy wchodzie słońca.

Podczas spotkania nie obyło się również bez przedstawienia historii terenu. Urokliwe miasto Tykocin z bogatą historią i wieloma zabytkami zaprosiło do ponownego przyjazdu. Podczas całego pobytu goście mieli możliwość skosztowania różnorodnych specjałów regionalnej kuchni oferowanej zarówno w miejscu pobytu jak też w zwiedzanych gospodarstwach.

Z obietnicą dalszej współpracy zaopatrzeni w liczne pamiątki i produkty regionalne wytwarzane w jednym z lokalnych zakładów mięsnych Radcowie Rolni opuścili czarujące tereny podlaskiej ziemi.

Anna Pietraszewicz
Podlaska Izba Rolnicza

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.