Rachunkowość Gospodarstw Rolnych

Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu zaprasza na Studia Podyplomowe „Rachunkowość Gospodarstw Rolnych”. Zgłoszenia trwają do 30 września 2013 r.

W nowoczesnych gospodarstwach rolnych, nie sposób prowadzić firmy bez znajomości korzyści płynących z informacji zawartych w sprawozdaniach finansowych.
Kompletną wiedze na temat rachunkowości w gospodarstwach rolnych można zdobyć na Studiach Podyplomowych Rachunkowość gospodarstw rolnych, które jako pierwsze zostaną uruchomione w Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu w październiku tego roku.
Studia podyplomowe są skierowane do absolwentów szkół wyższych zainteresowanych specjalizacją w zakresie rachunkowości gospodarstw rolnych.
Celem studiów jest przekazanie aktualnej wiedzy praktycznej z zakresu ewidencji operacji gospodarczych, kalkulacji kosztów oraz opodatkowania produkcji rolnej, a także Międzynarodowych Standardów Sprawozdawczości Finansowej ze szczególnym uwzględnieniem regulacji zawartych w MSR 41 „Rolnictwo”.
Absolwenci zdobędą wiedzę o obowiązujących w rachunkowości zasadach oraz normach prawnych z zakresu rachunkowości finansowej, posiada wiedzę o budowie elementów składowych sprawozdania finansowego, kalkulacji i taksacji rolniczych, podatków, ceł , VAT i akcyzy występujących w działalności gospodarstw rolniczych. Studia skierowane są do pracowników biur księgowych, służb finansowo-księgowych jednostek i instytucji, banków i fundusz oraz  organów administracji państwowej i samorządowej obsługujących sektor rolny w Polsce i które ukończyły studia wyższe na  dowolnym kierunku.
Efektem kształcenia będzie przygotowanie do pokrycia zapotrzebowanie na obsługę finansowo-księgową sektora rolnego i przetwórstwa  rolnego. Po skończeniu Studiów może wzrosnąć szansa na znalezienie pracy w niszy na rynku usług finansowo-księgowych jakim jest rachunkowość rolna.

UWAGA: Ministerstwo Finansów zwalnia absolwentów tych studiów, którzy ukończyli studia wyższe magisterskie i posiadają co najmniej trzyletnią praktykę w księgowości, z egzaminu państwowego przy ubieganiu się o koncesję na usługowe prowadzenie ksiąg rachunkowych, zgodnie z Ustawą o Rachunkowości (rozdział 8a).


Więcej informacji znajdziesz TUTAJ.
(mat)
 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności