Quadem przez zaspy…

Zimowa aura zagościła już u nas na dobre. Pomimo niskich temperatur, miłośnicy sportów motorowych chętnie wyruszają w teren, korzystając ze specyficznych warunków, jakie daje sporej grubości pokrywa śnieżna.

Specjalnie dla rolnika
Okazuje się jednak, że mocne i szybkie pojazdy terenowe, przeznaczone do sportowej jazdy, nie są zarezerwowane wyłącznie dla wyczynowców. Teraz są one dostępne w wersji specjalnie przystosowanej do potrzeb rolników, którzy w końcu dysponują dużymi powierzchniami dającymi możliwość pełnego ich wykorzystania. Chodzi dokładniej o czterokołowce firmy Yamaha. Zarówno quady z gamy Grizzly, jak i pojazdy typu side-by-side, znane pod nazwą Rhino, mogą zostać bowiem wyposażone w hak do podczepiania narzędzi i zostać zarejestrowane jako ciągnik rolniczy. Co więcej, pojazd taki można nabyć, korzystając z dofinansowania z budżetu Unii Europejskiej w ramach PROW.

Wszechstronne zastosowanie
Zimową porą, kiedy nie są już wykonywane prace polowe, rolnicy mają więcej czasu, który mogą wykorzystać na świetną zabawę. Jednak mikrociągniki Yamaha, oprócz wspaniałego źródła rozrywki, mogą służyć jako narzędzie, pomocne w każdym gospodarstwie. Podczepiając specjalnie przystosowany do ich konstrukcji pług śnieżny marki TechLander, można bez trudu odśnieżyć podwórko lub chodniki wokół domu. Warstwę świeżego śniegu można usunąć także za pomocą przedniej zamiatarki, napędzanej własnym silnikiem spalinowym. Oba te narzędzia mają możliwość regulacji kąta natarcia, aby zgarniać śnieg przed siebie lub na bok. Ich podnoszenie i opuszczanie odbywa się za pomocą dźwigni, dostępnej z fotela operatora. Opcjonalnie dostępna jest elektryczna wyciągarka do regulacji wysokości narzędzi.

Podwórko czyste i bezpieczne
Po odśnieżeniu placu, warto posypać powierzchnię piaskiem lub solą, aby zapobiec nieszczęśliwemu wypadkowi. Z mikrociągnikiem Yamaha można to zrobić bez wysiłku. 
Do transportu narzędzi, piasku, czy też śniegu ręcznie usuniętego z ciasnych przejść, służy przyczepa – wywrotka, którą można podczepić do czterokołowca i bez wysiłku pokonywać trudny, ośnieżony teren. Ponadto przyczepa pomoże dostarczyć ze składu drewno do kominka. Niewielkie gabaryty zestawu pozwalają poruszać się tam, gdzie standardowe pojazdy nie mają szans się zmieścić.

Szybko i bez wysiłku uporządkowane podwórko zapewnia bezpieczeństwo oraz dogodne warunki przemieszczania się, niezależnie od warunków atmosferycznych. Czterokołowiec natomiast, również niezależnie od pogody, zapewnia doskonałą rozrywkę po godzinach pracy, pozwalając w pełni cieszyć się przestrzenią, jaką dysponują mieszkańcy małych miejscowości.
Źródło: Yamaha Motor

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności