fbpx
Strona głównaWiadomościZ krajuPZŁ podsumowuje kwietniowe działania w związku z ochroną upraw przed dzikami oraz...

PZŁ podsumowuje kwietniowe działania w związku z ochroną upraw przed dzikami oraz walką z ASF

Polski Związek Łowiecki podsumował kwietniowe działania dotyczące aktywności myśliwych w związku z ochroną upraw przed dzikami oraz walką z ASF.

W kwietniu stwierdzono 52 upadki dzików, odstrzelono ponad 11 tysięcy dzików, w tym ponad 2600 z tytułu odstrzału sanitarnego. Odnotowano łącznie ponad 100 tysięcy wyjść w łowisko, z czego przytłaczająca większość związana była z ochroną upraw.
Jednocześnie w kwietniu stwierdzono szkody od zwierzyny na łącznej powierzchni 1318 hektarów i wypłacono za szkody niemal 1,4 mln złotych.

Przyjmując uśrednioną cenę naboju w granicach 15 złotych, myśliwi wydali na amunicję w celu redukcji populacji dzików i odstrzałów sanitarnych ponad 160 tys. złotych oraz poświęcili czas o wartości szacunkowej ponad 12 milionów złotych, przyjmując, że jedno polowanie zajmuje średnio około 4 godzin, a roboczogodzina ustalona została umownie na kwotę 30 złotych brutto. W kalkulacji nie ujęto amortyzacji użytkowanego sprzętu oraz kosztów dojazdu łowiska.

Źródło: PZŁ

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.