fbpx

PZŁ podsumowuje kwietniowe działania w związku z ochroną upraw przed dzikami oraz walką z ASF

Polski Związek Łowiecki podsumował kwietniowe działania dotyczące aktywności myśliwych w związku z ochroną upraw przed dzikami oraz walką z ASF.

W kwietniu stwierdzono 52 upadki dzików, odstrzelono ponad 11 tysięcy dzików, w tym ponad 2600 z tytułu odstrzału sanitarnego. Odnotowano łącznie ponad 100 tysięcy wyjść w łowisko, z czego przytłaczająca większość związana była z ochroną upraw.
Jednocześnie w kwietniu stwierdzono szkody od zwierzyny na łącznej powierzchni 1318 hektarów i wypłacono za szkody niemal 1,4 mln złotych.

Przyjmując uśrednioną cenę naboju w granicach 15 złotych, myśliwi wydali na amunicję w celu redukcji populacji dzików i odstrzałów sanitarnych ponad 160 tys. złotych oraz poświęcili czas o wartości szacunkowej ponad 12 milionów złotych, przyjmując, że jedno polowanie zajmuje średnio około 4 godzin, a roboczogodzina ustalona została umownie na kwotę 30 złotych brutto. W kalkulacji nie ujęto amortyzacji użytkowanego sprzętu oraz kosztów dojazdu łowiska.

Źródło: PZŁ

Bayer - baner
Advertisement
McHale - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.

×Mandam - baner corner