fbpx
Strona głównaPozostałeAgroturystykaPuszcza Knyszyńska – idealna na polowanie ze sztucerem... lub aparatem

Puszcza Knyszyńska – idealna na polowanie ze sztucerem… lub aparatem

Sezon łowiecki w pełni. Można zapolować na kuropatwę czy lisa. Kto zaś chce poczuć przypływ adrenaliny i zdobyć imponujące trofeum może się zmierzyć z ciężkim zwierzem jak dzik, jeleń, a nawet żubr. Gdzie to zrobić? Najlepiej tam, gdzie występują wszystkie te gatunki, czyli w Puszczy Knyszyńskiej.

– Żyją tutaj wszystkie gatunki zwierząt, jakie występuje w Polsce w stanie dzikim – mówi Maciej Łukaszewicz, leśniczy ds. łowiectwa w Nadleśnictwie Supraśl. – Mało tego, puszcza ma częściowo charakter naturalny. Nie wszędzie bowiem jest prowadzona normalna gospodarka drzewna.
Stąd Puszcza Knyszyńska jest doskonałym miejscem do bytowania zwierząt. Spotkamy tu i objętego ochroną żubra, i jelenia, sarnę, dzika, łosia oraz gatunki mniejsze jak lis, jenot, borsuk, zając, królik czy tchórz. Licznie występuje tu także dzikie ptactwo jak bażanty czy kuropatwy. Tutejsze lasy to prawdziwy raj dla myśliwych. Polować tu można zarówno indywidualnie, jak i grupowo.
– Trzeba tylko pamiętać o terminach ochronnych – zaznacza leśniczy, który zajmuje się organizacją polowań.
I tak na byki jelenia można już polować od 21 sierpnia, ale na łanie dopiero od października. Od przyszłego miesiąca można też strzelać do kóz i koźląt sarny. Na dziki indywidualnie można polować przez cały rok, ale z pędzeniem dopiero od 10 października. W tej chwili terminu ochronnego nie mają natomiast lisy, borsuki, kuny i tchórze.
Udane polowanie to ogromna satysfakcja. Okazałe poroże jelenia czy szable dzika to drogocenne trofeum. Jednak nawet wtedy, gdy zwierzyny nie uda się ustrzelić te kilka dni spędzone w lesie nie są stracone. Kontakt z naturą jest bowiem źródłem relaksu i po to także przyjeżdża wielu myśliwych. Jeśli przy okazji coś się upoluje, to radość jest podwójna. Specjaliści przyznają zgodnie, że myślistwo to zajęcie dla osób z pasją. Dla ludzi, którzy przyrodę kochają i szanują. Potrzebne jest w nim doświadczenie, które nabywa się podczas kontaktu z naturą. Trzeba bowiem dobrze poznać prawa, którymi się rządzi.

AT na podst. inf. prasowej

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.