Puławy i “Police” podpisały porozumienie

Zakłady Azotowe Puławy” S.A. i Zakłady Chemiczne “Police” S.A. podpisały w dniu 2 lutego porozumienie o współpracy biznesowej. Porozumienie nawiązuje do planów z 2008 roku przerwanych następstwami światowego kryzysu gospodarczego – poinformowało biuro prasowe polickich zakładów.”

Nowe porozumienie, podpisane przez zarządy obu spółek, dotyczy przede wszystkim partnerskich działań w obszarze logistyki i projektów rozwojowych. Spółki zobowiązały się w ciągu miesiąca przygotować program działań operacyjnych obejmujących wspólne inicjatywy. Głównym celem współpracy ma być podniesienie efektywności i skuteczności działania Spółek” – uważa Prezes “Puław”, Paweł Jarczewski. – “Istnieje wiele powiązań między Spółkami po stronie produktowej i kosztowej. To daje solidne podstawy do wspólnych działań”.

Wśród wspólnych inicjatyw znajdują się m.in. optymalizacja procesów produkcyjnych, inwestycyjnych i remontowych instalacji nawozowych oraz amoniaku, jak również wspólne działania wspierające w zakresie ochrony środowiska i energetyki.

“Liczymy na efekty optymalizacji procesów biznesowych i wspólne projekty rozwojowe” – podkreśla z kolei Prezes “Polic” Zbigniew Miklewicz.

Następnym etapem współpracy mogą być kolejne inicjatywy z obszaru handlowego, obejmującego swym zakresem zakupy surowców, sprzedaż i logistykę, a także rozwoju i produkcji.