fbpx
Strona głównaWiadomościPuda o Spurek: głosi idee sprzeczne z prawami naturalnymi. Jakie losy czekają...

Puda o Spurek: głosi idee sprzeczne z prawami naturalnymi. Jakie losy czekają “piątkę dla zwierząt”?

– Koncepcje eliminacji produktów zwierzęcych z diety człowieka są po prostu elementem ideologii, która na zachodzie się staje coraz bardziej modna, i tutaj trzeba się zastanowić, kto za tym stoi – komentował propozycje Sylwii Spurek dotyczące m.in. zakazu reklamy spożywczych produktów zwierzęcych w Polskim Radiu 24 minister rolnictwa Grzegorz Puda.

Minister rolnictwa odnosił się przede wszystkim do pomysłów europosłanki dotyczących tzw. piątki dla branży roślinnej, która miałaby objąć: “zakaz reklamy mięsa, mleka, jaj; likwidacja funduszy promocji tych produktów; powołanie funduszu promocji weganizmu; od przedszkola zajęcia »klimat i prawa zwierząt«; 0% VAT na zamienniki mięsa, mleka, jaj”.

Minister porównał głoszoną przez Spurek ideę do idei płaskiej ziemi.

– Dokładnie tak należy traktować tę lewicową, progresywną ideologię, którą reprezentuje m.in. pani Spurek, która postanowiła głosić idee sprzeczne z prawami natury, sprzeczne z wiedzą naukową i zdrowym rozsądkiem. Mam też wiele obaw w sytuacji, kiedy pani Spurek pisze o etyce jedzenia. Przypominam, że ta pani za nieetyczną uważała hodowlę bydła, bo – jak twierdzi – to jest gwałcenie krów – uznał Grzegorz Puda.

Zgadzamy się z Panem, Panie Ministrze.

Puda odniósł się także do opinii polityków Konfederacji, jakoby “piątka dla zwierząt” miałaby zostać wprowadzona “tylnymi drzwiami”:

– Toczą się rozmowy na temat nad rozszerzeniem definicji dobrostanu, do którego będzie się również zaliczać sposób uboju. Jest też sprawą oczywistą dla nas, że wobec sytuacji pandemii kwestia “piątki dla zwierząt” została odsunięta na dalszy plan. Ja sam nie wiem, jakie będą jej dalsze losy – stwierdził.

Źródło: PR24

1 KOMENTARZ

  1. Żenująca wypowiedz Panie Puda. W 21 wieku nalezy dostosowac sie do problemow tego swiata( gazy cieplarniane, wycinka obszarow lesnych pod uprawe pasz dla ZWIERZAT HODOWLANYCH, deficytu wody itp itd….) promujac własnie produkcje roslinna, a pomału odchodzac od zwierzecej. Nalezy wesprzec finansowo sadownikow, rolnikow wytwarzajacych pokarm roslinny bo nie obciaza klimatu i przeciwdziała chorobom cywilizacyjnym za ktore w duzej mierze odpowiedzialny jest pokarm zwierzecy. Jest Pan młodym człowiekiem az wstyd cos takiego publicznie wypowiadać.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.