fbpx
Strona głównaPozostałePtasia grypa w Danii

Ptasia grypa w Danii

W Danii, na wyspie Funen, wykryto u drobiu ptasią grypę wywołaną przez wirusa H5N1. N


W Danii, na wyspie Funen, wykryto u drobiu ptasią grypę wywołaną przez wirusa H5N1. Jest to pierwszy przypadek tej choroby u ptaków utrzymywanych w gospodarstwie. Wcześniej, w marcu br., ptasia grypa wystąpiła wśród dzikiego ptactwa w tej samej okolicy. Pojawienie się choroby na fermie spowodowało zakaz importu duńskiego drobiu do Japonii, Korei Południowej i Hong Kongu. Już wcześniej, po wykryciu grypy wśród dzikich ptaków, podobny zakaz wydała Malezja, Filipiny, Zjednoczone Emiraty Arabskie i Nepal. Dania nie spełnia też warunków koniecznych do eksportu drobiu do Rosji, na Ukrainę, do Arabii Saudyjskiej i Singapuru. Sytuacja sektora drobiarskiego w Danii nie jest najlepsza. Ceny mięsa drobiu w ciągu roku spadły z 4,64 do 4,20 korony/kg. W wielu gospodarstwach produkcja mięsa drobiu nie przynosi zysków lub są one bardzo małe. Ograniczenie eksportu może pogorszyć sytuację producentów. W ubiegłym roku wartość eksportu drobiu z Danii do Korei Południowej wyniosła 186 mln koron.

(Agra Europe 2006, nr 2209, s. N/1)
W.M.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.