fbpx
Strona głównaWiadomościPtasia grypa także w Niemczech i Wielkiej Brytanii

Ptasia grypa także w Niemczech i Wielkiej Brytanii

Nie tylko w Polsce sen z powiek hodowcom drobiu spędza widmo pojawienia się na ich fermach wirusa ptasiej grypy.

Jak podaje Krajowa Izb Producentów Drobiu i Pasz w ostatnim czasie nowe przypadki ptasiej grypy wykryto nie tylko w naszym kraju (osiemnaste ognisko zostało wyznaczone w gospodarstwie w którym utrzymywano 17 060 indyków rzeźnych, położonym w miejscowości Zybułtowo, w gminie Grunwald, w powiecie ostródzkim, w województwie warmińsko-mazurskim), ale również w Niemczech i Wielkiej Brytanii.

Niemieckie władze informują o potwierdzeniu ogniska wysoce zjadliwej grypy ptaków podtypu H5N8 w gospodarstwie niekomercyjnym położonym w Bretzfeld, w regionie Badenia-Wirtembergia w południowo–zachodniej części Niemiec.

W styczniu zaś wykryto przypadek grypy ptaków u ptactwa dzikiego, we wschodnich Niemczech, w Brandenburgii. Wówczas wirus grypy ptaków podtypu H5N8 wykryto u dzikiej gęsi w rejonie Sprewy i Nysy w pobliżu granicy z Polską.

Natomiast w Wielkiej Brytanii wirus ptasiej grypy pojawił się na jednej ze szkockich ferm kur nieśnych utrzymywanych w systemie wolny wybieg.

Źródło: kipdip

Opracował: Samuel Skrzysz

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.
[newsletter_signup_form id=4]