fbpx
Strona głównaPozostałePtasia grypa ogranicza eksport drobiu z Niemiec

Ptasia grypa ogranicza eksport drobiu z Niemiec

Zwiększyła się ostatnio liczba przypadków ptasiej grypy w Niemczech. Łącznie potwierdzono ją u 57 ptaków w czterech landach.


Wysoce zakaźnego wirusa wykryto u dwu łabędzi w Nuremberg, czyli łącznie zachorowało tam 13 ptaków. Bardzo niepokojące było wykrycie wirusa u domowej gęsi w Turyngii. Był to pierwszy przypadek tej choroby u domowego drobiu w Niemczech od 2006 r. Zapobiegawczo ubito cały drób w promieniu trzech kilometrów od ogniska choroby, czyli około 1200 kur, gęsi i kaczek. Około 200 martwych dzikich ptaków znaleziono w rezerwacie Kelba w Saksonii Anhalt, w pobliżu granicy z Turyngią. Testy wykazały u 38 spośród nich obecność wirusa H5N1. Stopień ryzyka wystąpienia choroby wśród drobiu domowego w Niemczech zmieniono ze “średniego” na “wysoki”. Parlament niemiecki zrezygnował z planowanego rozluźnienia zasad ograniczających rozprzestrzenianie się ptasiej grypy, co oznacza, że drób w dalszym ciągu będzie trzymany w pomieszczeniach. Importu drobiu z Niemiec zakazała Japonia oraz Egipt.

(Agra Europe 2007, nr 2267, s. N/1)
W.M. N

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.