fbpx
Strona głównaCenyRynek rolnyPszenica zakończyła ubiegły tydzień na najniższych poziomach od października

Pszenica zakończyła ubiegły tydzień na najniższych poziomach od października

Kolejny spadkowy raport USDA dla pszenicy wywierał presją na notowania tego zboża po obu stronach Atlantyku. W Paryżu wycena najbliższej serii spadła poniżej 240 eur/t, a w Chicago do 273 usd/t. W obu przypadkach tydzień zamknął się najniżej od połowy października ubiegłego roku. 

Jak informują analitycy ewgt.com.pl stabilne dotąd notowania kukurydzy również spadły w ostatnim tygodniu, mimo neutralnego wydźwięku styczniowych prognoz USDA (cięcie produkcji w Ameryce Południowej zostało częściowo zrekompensowane przez wzrost w USA i na Ukrainie). Na Matif cena kukurydzy na zamknięciu wyniosła 239 euro/t a w Chicago było to 234,7 USD/t.
O kierunku zmian na rynku kukurydzy decyduje teraz pogoda i jej prognozy dla Argentyny i południowej Brazylii. Deszczowa pogoda przesunęła się w ostatnich dniach z północnej części kontynentu na doświadczone suszą południe, co wywołało przecenę także kompleksu sojowego w końcówce tygodnia.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.