fbpx

Pszenica: na Matif spora korekta w dół, jednak perspektywy średnioterminowe nadal niezłe

Gwałtowny wzrost cen pszenicy w maju wymusił w zeszłym tygodniu korekty na paryskim Matifie. W kontraktach na wrzesień cena pszenicy spadła o 15,5 EUR/t do 243,75 EUR/t. Na CBoT cena spadła o 41 ct/bu do 537,5 ct/bu.

– Pomimo problemów pogodowych w Rosji i spodziewanego po raz pierwszy od lat popytu importowego w Indiach, ceny w Paryżu i Chicago znacząco spadły. Majowa euforia już opadła, głównie ze względu na fakt, że zachodnioeuropejska pszenica została zbyt wysoko wyceniona w związku z gwałtownymi wzrostami cen w handlu na rynku światowym. Ceny na Morzu Czarnym również wzrosły, jednak różnica cenowa stała się zbyt duża, co oznaczało, że konieczna była korekta na Matif – informuje serwis Kaack.

Samasz loteria - baner

Zmniejszające się prognozy zapasów końcowych powodują jednak, że średnioterminowe perspektywy dla cen pozostają dobre, choć nastroje psuje nieco dobry bilans kukurydzy. Jak jednak twierdzą niektórzy z analityków, wiele zależało będzie w tym kontekście od powodzenia upraw w USA, a kluczowe momenty dla tej rośliny jeszcze są przed nami.

Wracając do Rosji, tam w sytuacji pogodowej brak większych zmian; opady są nadal poniżej średniej, a dodatkowo na południu spodziewane są bardzo wysokie temperatury sięgające niemal 40 st. C.

Dekalb Bayer - baner
Baner Agrosimex Alaska
Baner webinarium konopie
POZ 2024 - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.