PSOR w ochronie koniecznej

Polskie Stowarzyszenie Ochrony Roślin rozpoczyna kampanię edukacyjną na temat stosowania środków ochrony roślin w produkcji żywności. Narosło wokół nich wiele mitów i fałszywych przekonań, która PSOR postanowiło obalić.

Polskie Stowarzyszenie Ochrony Roślin rozpoczyna ogólnopolską kampanię edukacyjną pod hasłem „W ochronie koniecznej”. Celem kampanii jest informowanie społeczeństwa o współczesnych sposobach produkcji roślinnej i nowoczesnym rolnictwie, w którym stosowane są środki ochrony roślin.

W ramach kampanii PSOR będzie promować zdrową i bezpieczną produkcję rolną oraz propagować wiedzę dotyczącą żywności i środków ochrony roślin. Realizowane działania będą skierowane do całego społeczeństwa. – Środki ochrony roślin to substancje używane w rolnictwie zarówno konwencjonalnym, jak i ekologicznym. Rolnicy korzystają z nich, gdy plony potrzebują ochrony, to swoiste leki dla roślin. Lekarstwa są bezpieczne dla ludzi, o ile przyjmujemy je w odpowiednich sytuacjach i dawkach. Tak samo środki ochrony roślin nie stanowią zagrożenia dla zdrowia i życia ludzi czy zwierząt, jeśli są stosowane zgodnie z zasadami dobrej praktyki rolniczej – mówi Marcin Mucha, dyrektor PSOR. – W naszych działaniach będziemy obalać mity i półprawdy, przedstawiając rzetelną, popartą badaniami naukowymi, wiedzę. Liczymy, że Polacy pokochają polskie owoce i warzywa, zaufają polskim rolnikom i będą często sięgać po ich produkty – kontynuuje.

PSOR skupia producentów i importerów środków ochrony roślin. Realizuje przy tym zadania i projekty informacyjno-edukacyjne adresowane do użytkowników środków ochrony roślin. Projekty PSOR, podejmowane w imieniu producentów środków ochrony roślin dotyczą bezpieczeństwa użytkownika środków ochrony roślin przed, w trakcie i po ich stosowaniu, a także odpowiedzialnego postępowania z opakowaniami po tych środkach.

Renata Struzik, źródło: PSOR

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności