fbpx

Przywrócić mączki zwierzęce w żywieniu drobiu

Krajowa Rada Izb Rolniczych wnioskuje do do ministra rolnictwa o zniesienia zakazu stosowania maczek zwierzęcych w żywieniu drobiu.

Od wielu lat w związku chorobą BSE w prawie paszowym krajów UE obowiązuje zakaz stosowania mączek mięsno-kostnych w żywieniu zwierząt. Skutkiem tego zakazu, jak zaznacza KRIR,  jest wzrost kosztów produkcji związany z koniecznością stosowania zamienników w postaci śruty sojowej, w znacznej mierze produkowanej w oparciu o rośliny zmodyfikowane genetycznie.

Samasz loteria - baner

Mając na względzie postęp badań naukowych w tej dziedzinie oraz postulaty zgłaszane przez środowiska hodowców z krajów UE, jak również uznanie Polski jako kraju wolnego od BSE,  samorząd rolniczy  zwrócił się do resortu rolnictwa o podjęcie działań na forum Komisji Europejskiej w celu częściowego uchylenia tych  przepisów i ograniczenia do zakazu żywienia zwierząt  mączkami mięsno-kostnymi  w ramach tego samego gatunku

Ze swej strony Krajowa Rada Izb Rolniczych działając na forum COPA oraz innych międzynarodowych europejskich organizacji rolniczych deklaruje, że będzie w dalszym ciągu  lobbowała za zmniejszeniem tych ograniczeń.

Źródło: KRIR

Baner Agrosimex Alaska
Baner webinarium konopie
POZ 2024 - baner

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.