fbpx
Strona głównaWiadomościPrzyjdź i pomóż dotlenić Trójmiasto!

Przyjdź i pomóż dotlenić Trójmiasto!

Najbliższy tydzień upłynie w Trójmieście pod znakiem ekologii. W programie akcji ecoTydzień 2009″ znalazły się m.in. happening, na którym będzie można zobaczyć jak powstaje prąd i zaczerpnąć tlenu w barze tlenowym, specjalny pokaz filmowy oraz spotkanie z polskim podróżnikiem Michałem Kochańczykiem.”

ecoTydzień 2009″ to program promocji postaw proekologicznych oraz zasad racjonalnego użytkowania energii dla mieszkańców Trójmiasta i Rumi. Program ecoWarsztatów obejmuje zagadnienia, jak w prosty sposób, w codziennym życiu, oszczędzać energię elektryczną używając odpowiednich do naszych potrzeb żarówek czy świetlówek, jak przy odrobinie chęci i wysiłku znacznie ograniczyć łączne zużycie mediów w gospodarstwach domowych. Będzie można zapoznać się tez z historią papieru i sposobami segregacji makulatury. Na warsztatach papieru czerpanego każdy uczestnik będzie mógł zrobić własną kartkę.

Atrakcją będzie Bar tlenowy – w Polsce jeszcze mało popularny, bardzo lubiany w Japonii, Europie, Kanadzie i USA. Jak działają bary tlenowe? Człowiek aktywny fizycznie potrzebuje więcej tlenu niż może mu to zapewnić oddychanie normalnym powietrzem atmosferycznym, w którym ciśnienie tlenu wynosi ok. 160 mmHg. Inhalacja powietrzem wzbogaconym w tlen (sesja w barze tlenowym) podwyższa ciśnienie parcjalne tlenu we krwi, a tym samym podwyższa potencjał energetyczny komórek, tkanek i narządów. Badania wykazują, że przy stosowaniu tlenu można podwyższyć wydolność człowieka nawet o 10 proc.

Przyjdź i pomóż dotlenić Trójmiasto. W imieniu każdego uczestnika ecoForum EC Wybrzeże S.A. posadzi 5 sadzonek drzew na trójmiejskich terenach zielonych. Odbędzie się to w Dniu Drzewa, 10 października 2009 r. podczas akcji “Bądź eco – zasadź drzewo”.

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.