Przygoda na miarę Księgi Rekordów Guinnessa

13.czerwca br. o godzinie 9:00 rano, Leo Terqujeff (FIN) na pokładzie maszyny Panoramic P 25.6 Merlo dotarł do celu swojej podróży, po przebyciu ponad 4300 km w 33 dni.

Po 5 tygodniach jazdy z napiętym harmonogramem, Leo Turgujeff i ładowarka teleskopowa Merlo P 25.6 dotarli do mety w Pirkkala, około 200 km na północ od Helsinek, stolicy Finlandii.
Leo i P25.6 przebyli najdłuższą trasę, jaką kiedykolwiek pokonała ładowarka teleskopowa i pobili rekord Guinnessa w kategorii „Najdłuższa podróż na pokładzie podnośnika teleskopowego”. Jest to bardzo ważne wydarzenie świadczące o wyjątkowej niezawodności ładowarek teleskopowych Merlo, a także o wytrwałości i duchu przygody Leo.

Leo Terqujeff (dla przyjaciół: Manne) jest jedną z osób, które najlepiej wyrażają ducha Merlo. Ładowarka teleskopowa wybrana do tego przedsięwzięcia to model P25.6, który ze swoją szerokością 1,80 m i wysokością 1,92 m jest najbardziej kompaktowym produktem z gamy Merlo, ale równocześnie ma najbardziej przestronną kabinę w swojej kategorii, zapewniającą największą wygodę. Ta ładowarka teleskopowa jest jedyną maszyną w tej kategorii przemieszczającą się z prędkością 36 km/h. Ta właśnie cecha umożliwiła pomyślne zakończenie przedsięwzięcia i przebycie trasy w czasie krótszym niż przewidywano.  O przygodzie Leo pisaliśmy na początku jego wyprawy: http://wrp.pl/Ładowaką Merlo z Włoch do Finandii

(Źródło: Merlo)