Przydomowa produkcja biopaliwa

Wykład pod takim tytułem odbył się 25.03.2006 we wsi Strykowo koło Poznania. Organizatorem była redakcja portalu internetowego www.biopaliwa.com. N

W programie spotkania ujęto:
• Technologie tłoczenia oleju roślinnego przy pomocy urządzeń o małej wydajności, z prezentacją prasy do tłoczenia oleju o dobowej wydajności około 100 litrów
• Technologia przydomowej produkcji estrów metylowych z różnych rodzajów olejów roślinnych. Zaprezentowano holenderski minireaktor to transestryfikacji oleju.
• Wykorzystanie oleju roślinnego jako paliwa w mieszankach paliwowych, oraz w instalacjach alternatywnego zasilania. Uzupełnieniem był praktyczny pokaz samochodu Mercedes Vito, wyposażony w kompletną instalację do zasilania silnika czystym olejem rzepakowym.
• Inne możliwości wykorzystania oleju roślinnego i wytłoków.

W trakcie spotkania, zaprezentowano właściwości różnych olejów roślinnych, rozpisane reakcje chemiczne transestryfikacji, różnego rodzaju prasy do nasion roślin oleistych. Koszt szkolenia wynosił 50zł od osoby.

W spotkaniu uczestniczyło około 40 osób z okolic Poznania i nie tylko. Tak rolników jak również przedsiębiorców zainteresowanych produkcją paliwa z olejów roślinnych i naukowców.

Alan

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności