fbpx
Strona głównaPozostałePrzydomowa produkcja biopaliwa

Przydomowa produkcja biopaliwa

Wykład pod takim tytułem odbył się 25.03.2006 we wsi Strykowo koło Poznania. Organizatorem była redakcja portalu internetowego www.biopaliwa.com. N

W programie spotkania ujęto:
• Technologie tłoczenia oleju roślinnego przy pomocy urządzeń o małej wydajności, z prezentacją prasy do tłoczenia oleju o dobowej wydajności około 100 litrów
• Technologia przydomowej produkcji estrów metylowych z różnych rodzajów olejów roślinnych. Zaprezentowano holenderski minireaktor to transestryfikacji oleju.
• Wykorzystanie oleju roślinnego jako paliwa w mieszankach paliwowych, oraz w instalacjach alternatywnego zasilania. Uzupełnieniem był praktyczny pokaz samochodu Mercedes Vito, wyposażony w kompletną instalację do zasilania silnika czystym olejem rzepakowym.
• Inne możliwości wykorzystania oleju roślinnego i wytłoków.

W trakcie spotkania, zaprezentowano właściwości różnych olejów roślinnych, rozpisane reakcje chemiczne transestryfikacji, różnego rodzaju prasy do nasion roślin oleistych. Koszt szkolenia wynosił 50zł od osoby.

W spotkaniu uczestniczyło około 40 osób z okolic Poznania i nie tylko. Tak rolników jak również przedsiębiorców zainteresowanych produkcją paliwa z olejów roślinnych i naukowców.

Alan

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.