fbpx

Przy granicy z Polską dynamicznie rosną ceny i popyt na ukraińską pszenicę

Jak informuje serwis APK-Inform, popyt na ukraińską pszenicę konsumpcyjną w zachodniej części kraju znacznie wzrósł. Poszły za tym także znaczące podwyżki cen ukraińskiego ziarna, które sięgają nawet 35 euro za tonę.

Wg APK-Inform ceny pszenicy z zawartością białka 12,5 proc. na granicy z Polską i w rumuńskim porcie w Konstancy wzrosły nawet do 35 euro za tonę i osiągają nawet do 340 euro za tonę. Niższe ceny obowiązują na granicy z Rumunią (280-295 euro za tonę) i Węgrami (290-310 EUR/t).

Samasz loteria - baner

– Informacje o postępach akcji żniwnej (do końca zeszłego tygodnia wykoszono 30 proc. powierzchni zbóż) przyćmiły doniesienia o dalszych zniszczeniach ukraińskich obiektów rolniczych przez rosyjskie wojsko, co było głównym czynnikiem wspierającym sytuację cenową. Do wzrostu cen przyczynił się również postęp w kwestii odblokowania ukraińskiego eksportu przez porty morskie – podaje APK Inform.

Zobacz także:

Ceny rzepaku, pszenicy i kukurydzy w dół. Co się dzieje na rynku?

Baner Agrosimex Alaska
Baner webinarium konopie
POZ 2024 - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.