fbpx
Strona głównaCenyRynek rolnyPrzy granicy z Polską dynamicznie rosną ceny i popyt na ukraińską pszenicę

Przy granicy z Polską dynamicznie rosną ceny i popyt na ukraińską pszenicę

Jak informuje serwis APK-Inform, popyt na ukraińską pszenicę konsumpcyjną w zachodniej części kraju znacznie wzrósł. Poszły za tym także znaczące podwyżki cen ukraińskiego ziarna, które sięgają nawet 35 euro za tonę.

Wg APK-Inform ceny pszenicy z zawartością białka 12,5 proc. na granicy z Polską i w rumuńskim porcie w Konstancy wzrosły nawet do 35 euro za tonę i osiągają nawet do 340 euro za tonę. Niższe ceny obowiązują na granicy z Rumunią (280-295 euro za tonę) i Węgrami (290-310 EUR/t).

– Informacje o postępach akcji żniwnej (do końca zeszłego tygodnia wykoszono 30 proc. powierzchni zbóż) przyćmiły doniesienia o dalszych zniszczeniach ukraińskich obiektów rolniczych przez rosyjskie wojsko, co było głównym czynnikiem wspierającym sytuację cenową. Do wzrostu cen przyczynił się również postęp w kwestii odblokowania ukraińskiego eksportu przez porty morskie – podaje APK Inform.

Zobacz także:

Ceny rzepaku, pszenicy i kukurydzy w dół. Co się dzieje na rynku?

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.