fbpx
Strona głównaPozostałePrzewidywane zbiory pszenicy na świecie w 2007/08

Przewidywane zbiory pszenicy na świecie w 2007/08

Według ostatnich szacunków amerykańskiego ministerstwa rolnictwa, zbiory pszenicy na świecie w 2007/08 r. wyniosą 606,24 mln ton. Jest to ilość o 0,7% mniejsza niż oczekiwano w sierpniu.

Logo CBR:


Spożycie pszenicy będzie większe niż zbiory siódmy raz w ciągu ostatnich ośmiu lat. Zapasy tego zboża pod koniec roku wyniosą 112,4 mln ton, co jest ilością najmniejszą od 30 lat. Opublikowanie tych szacunków wpłynęło na wzrost cen pszenicy. Spadek wielkości zbiorów jest efektem niższej produkcji pszenicy w Australii, Kanadzie i Unii Europejskiej. W Australii w wyniku suszy wyniesie ona tylko 21 mln ton (według niektórych szacunków – 15 mln ton). Również w Kanadzie susza wpłynęła na spadek zbiorów, które szacuje się na 20,3 mln ton. Natomiast w Unii Europejskiej na sutek silnych opadów latem na północy kontynentu zbiory pszenicy zmniejszą się do 121,83 mln ton. Wzrosły natomiast zbiory w Rosji (47 mln ton) i na Ukrainie (13,5 mln ton). Zbiory w USA wyniosły 57,53 mln ton. Zmniejszy się eksport pszenicy z Australii, Kanady i Unii Europejskiej.

(Agra Europe 2007, nr 2276, s. M/2)
W.M.

N

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.