fbpx

Przetargi AMW. Sposób na zdobycie taniego drewna, w tym opału?

Przetargi Agencji Mienia Wojskowego to czasem okazja do zakupu ciekawych maszyn czy narzędzi za niewygórowaną cenę. Wiosna to jednak dla wielu czas kompletowania drewna czy to do przetworzenia czy na przyszłe sezony grzewcze. Sprawdzamy, co tutaj ma do zaoferowania AMW.

Drewno do zaoferowania ma np. Oddział Regionalny AMW w Gdyni; cena wywoławcza za pakiet 25,42 m3 to 2 tys. zł, co daje ok. 80 zł za 1 m3.

Samasz loteria - baner

Drewno oferowane przez gdyński Oddział AMW, fot. AMW

Znacznie więcej do zaoferowania ma OR AMW we Wrocławiu. Pierwsza propozycja to 849,32 m3 drewna sosnowego dobrej jakości. 535 m3 to drewno o średnicy 20-45 cm, zaś reszta ma średnicę 20-43 cm. Cena wywoławcza za całość to 300 tys. zł, co daje ok. 353 zł za 1 m3.

Jak widać, drewno oferowane przez OR AMW we Wrocławiu jest dobrej jakości i nada się nie tylko na opał, fot. AMW

Kolejna propozycja OR AMW we Wrocławiu to 102 m3 drewna brzozowego i osikowego. Cena pakietu to 20 tys. zł, co daje ok. 196 zł za 1m3.

Drewno liściaste z przetargu AMW we Wrocławiu, fot. AMW

Jeżeli ktoś potrzebuje mniejszej ilości, może zainteresować się pakietem drewna mieszanego; 4,8 m3 kosztuje 500 zł, co daje niewiele ponad 100 zł za 1m3.

4,8 m3 drewna kosztuje 500 zł, co daje niewiele ponad 100 zł za 1m3, fot. AMW

To tyle z obecnie dostępnych ofert AMW odnośnie drewna, jednak pojawia się ono w przetargach regularnie w różnych miastach, więc w razie zainteresowania warto śledzić przetargi AMW. Jak widać, ceny wywoławcze są bardzo atrakcyjne. Pewną przeszkodą są czasem duże pakiety, bez możliwości zakupu mniejszej ilości, jednak zdarzają się też takie, które dostosowane będą do indywidualnego odbiorcy. Więcej szczegółów odnośnie ww. ofert można znaleźć na stronie internetowej Agencji Mienia Wojskowego.

Baner webinarium konopie
POZ 2024 - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.