fbpx
Strona głównaCenyCeny nawozówPrzemysł nawozowy oczekuje natychmiastowej interwencji

Przemysł nawozowy oczekuje natychmiastowej interwencji

Przemysł nawozowy oczekuje natychmiastowej interwencji. Produkcja amoniaku w Europie zmniejszyła się od sierpnia o 70 proc. Przemysł potrzebuje środków już teraz, fizycznych dostaw gazu, aby móc przywrócić produkcję.

Od sierpnia europejski przemysł nawozowy boryka się z bezprecedensowym kryzysem powodowanym wyjątkowo wysokim poziomem cen gazu, co wymusiło zatrzymanie około 70 proc. europejskiej produkcji amoniaku. Od tego czasu przemysł nieustająco wzywa UE do podjęcia pilnych działań naprawczych.

>>> Czytaj: Europejska produkcja mocznika nie działa nawet na pół gwizdka

Cieszymy się, że przewodnicząca KE von der Leyen uznaje nieprawidłowości w funkcjonowaniu rynku gazu. Konieczna jest praca nad rozwiązaniami obniżającymi ceny gazu w Europie za pomocą różnych środków, takich jak limity na cen gazu. Potrzebujemy fizycznych dostaw gazu po konkurencyjnych cenach, wówczas europejscy producenci nawozów wznowią produkcję i pomogą rolnikom produkować to, co jest potrzebne do zapewnienia europejskiego bezpieczeństwa żywnościowego – powiedział Jacob Hansen, dyrektor generalny Fertilizers Europe.

Hansen dodał, że rozwiązania dla rynku gazu będą wymagały czasu, którego nasza branża nie ma. Sięgnięcie po fundusz solidarnościowy jest dobrym posunięciem, ale jego skuteczność zależy od szybkiego wdrożenia na szczeblu państw członkowskich UE w celu zapewnienia funduszy dla najbardziej dotkniętych sektorów, takich jak przemysł nawozowy.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.