fbpx
Strona głównaPrawo i finanseUbezpieczenia i przepisyPrzejście na emeryturę bez konieczności przekazywania ziemi. Temat znów wraca

Przejście na emeryturę bez konieczności przekazywania ziemi. Temat znów wraca

NSZZ RI „Solidarność” po raz kolejny zwróciło się do Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi o spełnienie postulatu Związku dotyczącego przejścia na emeryturę rolniczą bez konieczności przekazywania ziemi.

Prezydium Związku, w nawiązaniu do swoich wcześniejszych opinii, podkreśliło, że przejście na emeryturę bez konieczności przekazywania ziemi nie powinno wiązać się ze spełnianiem jakichkolwiek dodatkowych warunków – informuje Teresa Hałas, przewodnicząca NSZZ RI ,,Solidarność’’.

Zdaniem  rolniczej ,,Solidarności  z projektu nowelizacji ustawy o ubezpieczeniu społecznym rolników należy wycofać zaproponowany przez resort rolnictwa mechanizm dalszego opłacania przez emeryta składki na ubezpieczenie społeczne rolników, jako warunku zachowania ziemi. Według  NSZZ RI „Solidarność” nakładanie jakichkolwiek dodatkowych warunków na rolników chcących przejść na emeryturę bez przekazywania ziemi rolniczej stanowi naruszenie prawa własności, o którym mowa w art. 64 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.
[newsletter_signup_form id=4]