fbpx

Przedłużono termin składania wniosków o dopłaty bezpośrednie, dopłaty obszarowe i przejściowe z WPR 2023-2027

Termin składania wniosków o dopłaty bezpośrednie, dopłaty obszarowe i przejściowe wsparcie krajowe w ramach WPR 2023-2027 został przedłużony do 30 czerwca 2023 r. 

Minister rolnictwa i rozwoju wsi Robert Telus podjął decyzję o przedłużeniu składania wniosków o dopłaty bezpośrednie, przejściowe wsparcie krajowe i dopłaty obszarowe w ramach II Filaru WPR 2023-2027. Zmiany do wniosków również można będzie składać dłużej – do 17 lipca 2023 r. 

Samasz loteria - baner

Pod koniec kwietnia o przedłużenie terminu składania wniosków apelowało o to 12 organizacji rolniczych, uzasadniając tę potrzebę brakiem kompletnej wiedzy na ten temat, zarówno wśród osób prowadzących szkolenia, jak i wśród rolników. Pisaliśmy o tym w artykule Rolnicy nie składają wniosków o dopłaty, bo nie znają zasad korzystania z ekoschematów.

W opinii organizacji rolniczych przedłużenie terminu miało dać rolnikom niezbędny czas na zapoznanie się z nowymi wnioskami o dopłaty i przygotowanie się do ich złożenia bez pośpiechu, co jest to o tyle ważne, że niektóre wykonawcze akty prawne do Krajowego Planu Strategicznego wchodzą w życie już w trakcie kampanii składania wniosków o dopłaty, a inne nie zostały jeszcze nawet przyjęte. W związku z tym organizacje rolnicze zwróciły się do ministra rolnictwa z apelem o jak najszybsze wprowadzenie wszystkich krajowych przepisów regulujących realizację krajowego PS dla WPR 2023-2027 wraz przedłużeniem terminu składania wniosków o dopłaty do 30 czerwca 2023 r. 

Jak informuje Agencja Rozwoju i Modernizacji Rolnictwa, wniosek o przyznanie płatności może być także złożony później – w terminie 25 dni kalendarzowych po 30 czerwca, tj. do 25 lipca 2023 r., jednak w przypadku opóźnienia będzie stosowane zmniejszenie płatności w wysokości 1 proc. należnej kwoty płatności. 

Baner Bayer Roundup
Baner webinarium konopie

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.