Przedłużenie terminu składania wniosków o płatności bezpośrednie

W odpowiedzi na wniosek władz włoskich borykających się z bezprecedensowym kryzysem związanym z wybuchem COVID-19 oraz ogólną trudną sytuacją Unii Europejskiej, Komisja Europejska postanowiła zezwolić państwom członkowskim na przedłużenie terminu o jeden miesiąc dla rolników składających wnioski o płatności bezpośrednie i niektóre płatności w ramach rozwoju obszarów wiejskich. Przedłużenie będzie możliwe dla wszystkich kwalifikujących się rolników we wszystkich państwach członkowskich. Jednak to państwa członkowskie decydują, czy skorzystać z rozszerzenia.

– Aby przedłużyć termin o jeden miesiąc, Komisja przygotowuje obecnie kroki prawne, które należy podjąć, aby umożliwić odstępstwo od obecnych przepisów. Nowy termin składania wniosków upływa 15 czerwca 2020 r., a nie 15 maja, co pozwoli rolnikom na większą elastyczność w wypełnianiu wniosków w tych trudnych i niespotykanych czasach – informuje Biuro Prasowe Komisji Europejskiej

Każdego roku europejscy rolnicy składają wnioski o wsparcie dochodu WPR. Następnie organy krajowe rozpatrują wnioski i zapewniają niezbędne kontrole. Płatności w ramach WPR są następnie rozdzielane na poziomie krajowym lub regionalnym, które są zwracane przez Komisję Europejską z budżetu UE.

Źródło: Komisja Europejska

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności