fbpx
Strona głównaCenyRynek zbóz i oleistychPrzedłużenie bezcłowego handlu z Ukrainą przyjęte przez Parlament Europejski

Przedłużenie bezcłowego handlu z Ukrainą przyjęte przez Parlament Europejski

Dziś Parlament Europejski przegłosował przedłużenie bezcłowego handlu z Ukrainą na kolejny rok. Za tym rozwiązaniem było 537 posłów, 38 było przeciwko, a 38 wstrzymało się od głosu.

– Zawieszenie ceł dotyczy owoców i warzyw objętych systemem cen nakładów oraz produktów rolnych i przetworów objętych kontyngentami taryfowymi. Zgodnie z umową stowarzyszeniową UE-Ukraina od 1 stycznia 2023 roku produkty przemysłowe podlegają zerowej stawce celnej, więc nie są objęte nową propozycją – czytamy na portalu PE.

Decyzja czeka teraz na publikację w Dzienniku Urzędowym, a wejdzie w życie następnego dnia od tejże publikacji.

Tymczasem w pięciu krajach “przyfrontowych” do 5 czerwca obowiązuje zakaz importu niektórych towarów rolno-spożywczych z Ukrainy. Mówi się jednak, że zakaz ten może zostać przedłużony.

1 KOMENTARZ

  1. Żaden poseł z PiSu nie zagłosował przeciwko bezclowemu handlu UE z Ukraina.Dadzą parę zł.przed wyborami i myślą że to rozwiąże problem.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.