fbpx
Strona głównaCenyRynek rolnyPrzedłużanie zakazu importu to przedłużanie agonii europejskiego rolnictwa 

Przedłużanie zakazu importu to przedłużanie agonii europejskiego rolnictwa 

W dzisiejszej Rozmowie o 7 w RMF FM minister rolnictwa Robert Telus wypowiadał się na temat zakazu importu zbóż z Ukrainy do Polski. Przedłużenie zakazu importu nazwał przedłużaniem agonii. 

Minister rolnictwa Robert Telus w dzisiejszej Rozmowie o 7 w RMF FM, po raz kolejny powiedział, że Polska przedłuży zakaz importu zbóż z Ukrainy niezależnie od decyzji Komisji Europejskiej, która ma zapaść dziś. Stwierdził jednak, że to nie sposób na rozwiązanie problemu, ponieważ struktura rolnictwa europejskiego jest całkowicie odmienna od struktury rolnictwa ukraińskiego.

– Musimy uregulować to na przyszłość. (…) trzeba zbudować narzędzia na przyszłość, dla przyszłości Europy – do uregulowania sytuacji związanej ze współpracą między Ukrainą a Unią Europejską. To musimy uregulować – mówił Robert Telus cytowany przez RMF FM.

Minister wyraził rozczarowanie postawą Komisji Europejskiej, która do ostatniego dnia czekała z zajęciem się tematem; powiedział też, że prawdziwym rozwiązaniem problemu eksportu ukraińskiego zboża jest rozbudowa infrastruktury do tranzytu zboża do portów, aby trafiało ono do swoich tradycyjnych rynków docelowych.

W opinii Roberta Telusa choć postulaty wsparcia korytarzy solidarnościowych były wielokrotnie przedkładane przez Polskę, Unia Europejska nie chce rozwiązać problemu z ukraińskim zbożem

– Nigdy nie ma problemów, które są nie do rozwiązania. Oczywiście, że da się rozwiązać, tylko trzeba chcieć. A Unia Europejska nie chce tego rozwiązać. Jeżeli się mówi o tym, że chce przedłużyć tylko na dwa miesiące, to chce tę agonię tylko przełożyć na za dwa miesiące. My ciągle mówimy UE jako te pięć krajów, że to trzeba dziś zbudować. Są różne pomysły: dopłaty do transportów, budowanie infrastruktury, położenie, więcej środków na zbudowanie infrastruktury, silosy, porty, to trzeba robić. Nie można przekładać tej agonii o dwa miesiące czy nawet do końca roku – mówił minister Robert Telus.

3 KOMENTARZE

  1. Przerażająca ciemnota komentarzy myślenie ciasne do tego jakiś niegramatyczny bełkot ministra.
    Co się stało z naszym krajem? Czy juz wszyscy sprawni umysłowo wyjechali?

  2. Patologia wpuścili Ukrainę na rynek UE z współczucia a teraz poświęca unijne gospodarstwa w imię czego ??? Interesu ukrainy a gdzie interes rolników z UE ??? Kurtyna opadła mają ludzi w poważaniu w Brukseli… nie ważni ludzie ważny jest PIENIĄDZ!

  3. Poleksit Miliony Pasożytów na Utrzymaniu gdzie znajdą Pracę Korporacje Fundacje Tych UNI Pasożytów w Brukseli W Polsce w tych W każdej gminie w Powiatach Miliony Etatów Na Utrzymaniu Niewolników Zakazy Nakazy Anglicy nie dali się Zrobić Kolonią UNI Bo zawsze mieli Kolonie a nie Żeby oni byli pod Butem jakiegoś Reżimu Wolny Kraj Polska Niech Zapytają Polaków Kolonistów Niewolników UNI co blokują KPO To przy utrzymaniu Swojch Sowitych Dobrze płatnych Stanowisk gdzie ta Masa Uwlaszonych na Milionach Podatników Europy

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.
[newsletter_signup_form id=4]