fbpx
Strona głównaPozostałePryszczyca znów zaatakowała zwierzęta w Wielkiej Brytanii

Pryszczyca znów zaatakowała zwierzęta w Wielkiej Brytanii

Unia Europejska, Stany Zjednoczone oraz Japonia wprowadziły zakaz importu żywych zwierząt i mięsa z Wielkiej Brytanii. To reakcja na wykryte w tym kraju przypadki pryszczycy u bydła. N

Sytuacja jest bardzo poważna, donosi dzisiejsza Rzeczpospolita w zielonym dodatku”. Brytyjski rząd prewencyjnie wprowadził zakaz eksportu żywych krów, świń i drobiu. Na razie wirus wykryto u 60 zwierząt w hrabstwie Surney w południowo – wschodniej Anglii. Działania brytyjskiego rządu, nakierowane są na powstrzymanie rozpowszechnieniu się zarazy. Rzeczpospolita przypomina, jak 6 lat temu z powodu pryszczycy angielscy farmerzy musieli wybić 6 mln sztuk bydła. Brytyjskie rolnictwo poniosło wtedy ogromne straty a usuwanie skutków epidemii kosztowało 8,54 mln funtów.
Pryszczyca (afoza, łac. Aphtae epizooticae) – ostra, zaraźliwa wirusowa choroba zwierząt racicowych hodowlanych i dzikich. Zwana także zarazą pyska i racic.
Choroba ta występuje na całym świecie. Na zakażenie tą chorobą wrażliwe są bydło, trzoda chlewna, owce, kozy, bawoły, renifery, wielbłądy, dziki oraz przeżuwacze dziko żyjące. W obrębie tego samego gatunku wrażliwość na zakażenie jest różna.

MS

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.