fbpx

Pryszczyca: nie ma nowych ognisk wirusa

W oświadczeniu, brytyjski rząd ogłosił, że ryzyko rozprzestrzenienia się wirusa poza dotychczasowe ognisko choroby jest bardzo niskie – podała dzisiaj Polska Agencja Prasowa.

Szefowa brytyjskiej służby weterynaryjnej Debby Reynolds powiedziała, że aby ostatecznie wykluczyć obecność wirusa pryszczycy u zwierząt, na fermie i w mini-zoo zostaną przeprowadzone dodatkowe testy.

We wtorek wokół fermy w hrabstwie Kent oraz parku rozrywki w Chessigton w hrabstwie Surrey utworzono tymczasowe trzykilometrowe strefy ochronne, w których zabroniono wszelkiego przemieszczania bydła.

Pierwsze przypadki zachorowań na pryszczycę w Wielkiej Bytanii pojawiły się na początku sierpnia, jednak jak do tej pory przypadki choroby zostały potwierdzone jedynie w kilku gospodarstwach w okolicach miasteczka Normandy, w hrabstwie Surrey. Aby uniemożliwić rozprzestrzenianie się choroby, od początku sierpnia wybito łącznie prawie 600 zwierząt.

Źródło:PAP

Bayer - baner
Advertisement
McHale - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.

×Mandam - baner corner