fbpx
Strona głównaPozostałePryszczyca: nie ma nowych ognisk wirusa

Pryszczyca: nie ma nowych ognisk wirusa

W oświadczeniu, brytyjski rząd ogłosił, że ryzyko rozprzestrzenienia się wirusa poza dotychczasowe ognisko choroby jest bardzo niskie – podała dzisiaj Polska Agencja Prasowa.

Szefowa brytyjskiej służby weterynaryjnej Debby Reynolds powiedziała, że aby ostatecznie wykluczyć obecność wirusa pryszczycy u zwierząt, na fermie i w mini-zoo zostaną przeprowadzone dodatkowe testy.

We wtorek wokół fermy w hrabstwie Kent oraz parku rozrywki w Chessigton w hrabstwie Surrey utworzono tymczasowe trzykilometrowe strefy ochronne, w których zabroniono wszelkiego przemieszczania bydła.

Pierwsze przypadki zachorowań na pryszczycę w Wielkiej Bytanii pojawiły się na początku sierpnia, jednak jak do tej pory przypadki choroby zostały potwierdzone jedynie w kilku gospodarstwach w okolicach miasteczka Normandy, w hrabstwie Surrey. Aby uniemożliwić rozprzestrzenianie się choroby, od początku sierpnia wybito łącznie prawie 600 zwierząt.

Źródło:PAP

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.