Provimi Polska rozpoczęło współpracę z Nijhof-Wassink Sp. z o.o.

Provimi Polska Sp. z o.o. i Nijhof-Wassink Sp. z o.o. podpisały umowę w zakresie dystrybucji pasz luzem. Kontrakt pomiędzy obiema firmami wszedł w życie od 1 października. W jej wyniku holenderski przewoźnik stał się wyłącznym operatorem logistycznym dla tych produktów na terenie całego kraju.

W ramach pięcioletniej umowy z Provimi Polska (z opcją przedłużenia na koleje 5 lat), międzynarodowa firma Nijhof-Wassink będzie odpowiedzialna za cały proces planowania i realizacji dostaw pasz do klientów. Dzięki nowej współpracy wszystkie działania zostaną scentralizowanie oraz, w niedalekiej przyszłości, stopniowo zautomatyzowane. Firma Nijhof-Wassink będzie świadczyła usługi transportowe częściowo własnymi samochodami a częściowo przy wykorzystaniu podwykonawców.
– Transport będziemy prowadzić dodatkowo w oparciu o 20 nowych zestawów z wysokiej klasy naczepami, przystosowanymi do przewozu pasz – powiedziała Sylwia Podlewska, Kierownik Działu Logistyki w Provimi Polska. – Ciągniki siodłowe oraz naczepy wyposażone są dodatkowo w automatyczny system dezynfekcji, co pozwala na szybkie odkażanie kół jezdnych przed wjazdem na wytwórnię oraz fermy naszych hodowców. Wszystkie samochody wyposażone będą również w system GPS, dzięki któremu, w każdej chwili można określić położenie samochodu i oszacować planowany czas dojazdu, a tym samym lepiej zarządzać całą flotą.
Dotychczas Provimi Polska prowadziło dystrybucję we własnym zakresie.
– Przeniesienie procesu dystrybucji paszy luzem na zewnątrz ma na celu optymalizację całego procesu oraz skoncentrowanie się na naszej podstawowej działalności, jaką jest produkcja paszy – powiedział Maciej Rybicki, prezes zarządu Provimi Polska. – Takie rozwiązanie przełoży się również na zadowolenie naszych klientów. Dążymy, aby pasze Provimi Polska były transportowane zgodnie z najwyższymi światowymi standardami, a dzięki zaawansowanemu systemowi zarządzania, nasze produkty będą docierały do odbiorców na czas.
Dzięki nawiązanej współpracy nowy tabor w radykalny sposób odmłodzi flotę transportową, dostarczającą pasze do naszych klientów. Zmiana ta będzie także widoczna poprzez nową wizualizację pojazdów zgodną z barwami Provimi Holding.
Wykorzystanie wieloletniego doświadczenia firmy Nijhof-Wassink w transporcie pasz luzem jest kolejnym elementem nowej strategii Provimi Polska. Jej celem jest dostarczanie klientom najwyższych światowych standardów na każdym etapie współpracy – od doradztwa żywieniowego przez proces sprzedaży aż po dostarczenie produktów do odbiorcy. Warto zaznaczyć, że nie jest to pierwszy taki projekt dla grupy Nijhof-Wassink. Od ponad 10 lat świadczy ona podobne usługi w Holandii.

Informacje uzupełniające
Provimi Polska Sp. z o.o. jest czołowym producentem w branży rolno-spożywczej w Polsce. Jest liderem w dziedzinie produkcji pasz i żywienia zwierząt. Produkcja pasz prowadzona jest w 11 wytwórniach, rozlokowanych na terenie całego kraju. Oprócz wytwórni pasz, spółka posiada Centralne Laboratorium, mieszczące się w Osnowie (woj. kujawsko-pomorskie) oraz Fermę Doświadczalną w Czapelkach (woj. kujawsko-pomorskie). Obok podstawowej działalności paszowej, Provimi Polska Sp. z o.o. prowadzi handel krajowy i międzynarodowy towarami rolnymi pochodzenia roślinnego.
Nijhof-Wassink Sp. z o.o. z siedzibą w Kutnie, obecna w Polsce od 1990 roku, jest częścią holenderskiej grupy Nijhof Wassink, będącej operatorem logistycznym w zakresie materiałów sypkich luzem i płynów. Zajmuje się transportem drogowym i intermodalnym, świadczy usługi magazynowe, przeładunkowe oraz usługi 3PL. Spółka zatrudnia ponad 250 pracowników.

Źródło: Provimi Polska