Provimi Polska dla terenów objętych powodzią

Provimi Polska aktywnie włączyło się w działania pomocowe dla terenów objętych powodzią. Przy współpracy z Fundacją VIVA firma przekazała 10 ton pasz dla zwierząt hodowlanych uratowanych na zalanych terenach w okolicy gmin Słubic iGąbin.

W powodzi, która w ostatnim czasie nawiedziła Polskę, zginęło wiele zwierząt hodowlanych. Niemniej z podtopionych terenów w województwie mazowieckim udało się uratować kilka tysięcy krów, świń oraz innych zwierząt gospodarskich i domowych. Na prośbę organizacji pozarządowej – Fundacji VIVA, skupiającej osoby, którym nie jest obojętny los zwierząt – Provimi Polska przekazało bezpłatnie paszę na rzecz zwierząt ocalonych z powodzi. Akcję pomocową, w którą włączyła się firma Provimi Polska, koordynuje Mazowiecki Urząd Wojewódzki.

Tragedia, która dotknęła nasz kraj, wymaga wsparcia ze wszystkich możliwych źródeł” – powiedział Maciej Rybicki, Prezes Zarządu Provimi Polska. – “Decyzja o przekazaniu paszy wynika nie tylko ze strategii naszej firmy, która podkreśla zrównoważony rozwój w oparciu o zrozumienie potrzeb naszych klientów. Bierze się także z chęci pomocy potrzebującym, którzy po tym kataklizmie znaleźli się w ciężkiej sytuacji. Mamy nadzieję, że nasze wsparcie pozwoli utrzymać przy życiu uratowane zwierzęta”.

Cała darowizna zostanie przekazana na potrzeby zalanych miejscowości w gminach Słubice i Gąbin w województwie mazowieckim.

Provimi Polska Sp. z o.o. jest kontynuatoremdziałalności Provimi-Rolimpex S.A. – spółki, która powstała w wyniku połączenia dwóch liderów rynku paszowego wPolsce: Provimi Polska Holding Sp. z o. o. oraz Rolimpex S.A. Połączenie nastąpiło 2 sierpnia 2005 roku, natomiast po przeprowadzeniu szeregu zmian organizacyjnych, od 1 sierpnia 2008 roku funkcjonuje jako Provimi Polska Sp. zo.o.
Provimi Polska należy do międzynarodowego koncernu Provimi Holding, jednego z największych na świecie dostawców produktów i technologii żywienia zwierząt, posiadającego 80 wytwórni pasz w 30 krajach na całym świecie i zatrudniającego ponad 8 tysięcy osób.