fbpx
Strona głównaWiadomościProtesty holenderskich rolników przeradzają się w zamieszki

Protesty holenderskich rolników przeradzają się w zamieszki [video]

Coraz mniej ciekawie wygląda sytuacja w Holandii. Protestujący tam rolnicy już w poniedziałek m.in. wylewali gnojowicę przed urzędy i palili baloty na jezdniach. Następnego dnia atakowane były już m.in. radiowozy.

Chodzi oczywiście o plany holenderskiego rządu dotyczące ograniczenia nawożenia azotowego. Niderlandzki rząd chce ograniczyć emisję amoniaku z rolnictwa o 40 proc., a na obszarach ochrony przyrody emisja ta miałaby zostać zakończona niemal natychmiast, aby zapobiec obciążeniu przyrody azotem.

W poniedziałek rolnicy zablokowali m.in. autostradę A12 pomiędzy Hagą a Utrechtem. Rolnicy wzniecili również pożary na autostradach A2, A7 i A15. We wtorek atakowali już radiowozy.

https://youtube.com/shorts/ZnYxa5dRIMU

– W czwartek w Izbie Reprezentantów odbędzie się debata z premierem Markiem Rutte i ministrem sprawiedliwości Dilanem Yeşilgözem na temat zastraszającego charakteru rolniczych demonstracji. We wtorek wieczorem demonstranci przedarli się przez linię policji w domu minister Christianne van der Wal. Rodzina posła CDA Derka Boswijka również była zastraszana w domu przez rolników – donosi De Telegraaf.

 

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.