fbpx
Strona głównaPozostałeProtest Solidarności Rolników w Warszawie

Protest Solidarności Rolników w Warszawie

Wczoraj przed siedzibą resortu rolnictwa odbył się protest zorganizowany przez NSZZ “Solidarność” Rolników Indywidualnych. Do protestujących wyszedł Artur Ławniczak, wiceminister rolnictwa. W jego stronę poleciały jajka. N

Rolnicy żadają m.in. zwiększenia środków finansowych na rolnictwo i obszary wiejskie na rok 2009, a także wprowadzenia do realizacji w całości działań z programu PROW.
Protestujący zarzucali resortowi brak odpowiedzi na przesyłane postulaty i pisma. Artur Ławniczak zaprosił reprezentację rolników do budynku ministerstwa na rozmowy z ministrem Markiem Sawickim. Zapewnił, że resort, w sposób stały, współpracuje ze związkami i organizacjami rolniczymi. Protestujący nie skorzystali z zaproszenia i odmówili rozmów z ministrem. W stronę wiceministra poleciało także kilka jajek.

Następnie protestujący przeszli pod kancelarię premiera. Tam chcieli rozmawiać z Donaldem Tuskiem. Nikt jednak nie wyszedł do rolników. Przewodniczący “Solidarności” RI Jerzy Chróścikowski odczytał petycję skierowaną do szefa rządu.

MS/Wrp.pl
foto: ministerstwo rolnictwa

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.