fbpx
Strona głównaCenyRynek zbóz i oleistychProtest w Hrubieszowie będzie trwał nadal. "Robert Telus dzieli rolników"

Protest w Hrubieszowie będzie trwał nadal. “Robert Telus dzieli rolników”

Dziś podczas konferencji prasowej w Hrubieszowie przewodniczący Agrounii, Michał Kołodziejczak, ogłosił przedłużenie protestu rolników w tejże miejscowości.

– Dziś przesłuchujemy się wczorajszym ustaleniom, które podjął nasz rząd jeżeli chodzi o przywóz zbóż i innych towarów rolno-spożywczych z Ukrainy. I ja powiem tak: to nie rozwiązuje problemu, to ciągle jest szukanie zastępczych rozwiązań, a nie tego, co może uzdrowić dzisiaj nasz polski rynek. Robert Telus wypowiedział się, że oni teraz będą podejmowali odpowiednie działania. Co robili przez 10 miesięcy? Nie zrobili nic przez 10 miesięcy, potrafili pozwolić zalać nasz rynek produktami, zbożem z Ukrainy, które rozwaliło nasz rynek i zdestabilizował sytuację w Polsce, a dziś mówią, że będą go uzdrawiać – mówił Kołodziejczak.

– Samo przywrócenie tranzytu nie zmieni sytuacji, przywrócenie tranzytu to znowu będzie pretekst dla tych, którzy będą kombinowali, szukali bocznych rozwiązań, żeby to zboże na nasz rynek wprowadzać – uznał Kołodziejczak podkreślając konieczność przywrócenia ceł na ukraińskie produkty rolno-spożywcze.

– Najlepszą odpowiedzią na te ustalenia rządu jest moja dzisiejsza rozmowa tutaj z tymi rolnikami, którzy dziś protestują ósmy dzień, kiedy ja przyjechałem i pytam, co robimy dalej, przerywamy protest, schodzimy, to ja słyszę jasno: nie schodzimy, nie schodzimy, stoimy tutaj, chcemy, żeby były konkretne rozwiązania, które będą długofalowe i będą powodowały, że ta sytuacja będzie dla nas dobra – dodawał.

Kołodziejczak zwrócił się też do ministra Telusa, aby ten nie dzielił rolników. Odniósł się w ten sposób do wywiadu ministra w Radiu Zet; ten zapytany o wypowiedź Kołodziejczaka w której lider Agrounii porównał rząd do strażaka-podpalacza, który najpierw podpala, aby później gasić, stwierdził, że “rozmawia tylko z prawdziwymi rolnikami”.

– Robert Telus dzieli rolników. Był tutaj kilka kilometrów od miejsca naszego protestu dwa dni temu i nie raczył tutaj przyjechać – mówił Kołodziejczak.

Następnie wypowiedział się jeden z obecnych w Hrubieszowie rolników.

– Jesteśmy tu ósmy dzień. Widzimy, że dalej odbywają się głupie przechwałki w telewizji. To co ogłosił hucznie Jarosław Kaczyński, że będzie 1400 zł/t, że będzie zablokowany transport, że będą skupy interwencyjne. Wszystko co najważniejsze jest w szczegółach, a o szczegółach nikt nic nie mówi. My na takie gierki to się nie nabierzemy. Czekamy na konkretne rozwiązania, musimy zobaczyć to i poczuć, jak to Wszystko wygląda i wtedy możemy mówić o zakończeniu protestów. Dopóki nie będzie stanowczej poprawy sytuacji na naszym rynku, to my protest będziemy kontynuować – mówił Andrzej Waszczuk.

Zobacz także:

Dziś rusza kolejny, niezależny protest rolników

13 KOMENTARZE

  1. Pan Kołodziejczyk tak jak każdy inny korzysta z momentu.Ma rację w tej sprawie.Wiemy , że jest wojna amerykańsko rosyjska na Ukrainie.Do tej brudnej wojny przyłączyła się Polska..Po przyjęciu milionów uchodżcow, i wysłaniu broni przyjmują zboże i inne towary pochodzenia rolniczego.To się dzieje około 1,5 roku.Ciezarowki większości ukraińskie otrzymały o Pana Morawieckiego 40000 zezwoleń. I wiozą i wiozą od magnatów i korporacji.To nie są rolnicy takich niema.Upraey są nawożone potężna ilością nawozów dodawaniem regulatorów wzrostów i opryskiwane różnymi środkami.Tego procederu nikt nie pilnuje.Cel PiSu doprowadzi do zniszczenia rolnictwa na ścianie wschodniej Polski.Mysle, że Pan Kołodziejczyk to wie.Tylko protestować i domagać się zmian by w końcu pozbyć się okrągłowego stołu.

  2. A co z innymi zbożami? Dojdzie do tego, że skup będzie tylko pszenicy konsumpcyjnej i jeszcze kilka warunków i mało kto z tego skorzysta.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.
[newsletter_signup_form id=4]