fbpx
Strona głównaWiadomościProtest rolników w Holandii. Władze wprowadzają stan wyjątkowy

Protest rolników w Holandii. Władze wprowadzają stan wyjątkowy

Coraz goręcej robi się w regionie Beneluksu, gdzie na sile przybierają protesty rolników. Tym razem z powodu planowanych rolniczych demonstracji władze Hagi wprowadziły w mieście stan wyjątkowy.

Na sobotę dwie organizacje rolnicze – Farmers Defence Force (FDF) i Samen voor Nederland (SvNL) zaplanowały protest w Hadze związany z ograniczeniami emisji tlenku azotu, jednak burmistrz miasta Jan van Zanen wcześniej nakazał wprowadzenie w mieście stanu wyjątkowego, tym samym uniemożliwiając rolnikom wjazd do miasta ciężkim sprzętem. W mieście pojawiły się natomiast oddziały żandarmerii wojskowej i policji.

To nie pierwsza demonstracja zorganizowana w Holandii w związku z planowanymi przez władze tego kraju ograniczeniami związanymi z emisją tlenku azotu. Dochodziło do nich już wcześniej, zaś niedawno doszło na tym tle do protestów również w sąsiedniej Belgii.

3 KOMENTARZE

  1. Tak jak poprzedni komentarz,POPIERAM. Nie wiadomo czemu większość z pochodzi z miast i mają pojęcia o wsi,a wymyślają idiotyczne przepisy i normy dla rolników. Stwierdzili że będziemy jeść ROBAKI,ale chyba zapomnieli że nawet ROBAKI trzeba wykarmić wiejskim jedzeniem. Tak jak elektro auta , produkcja ładowanie /zużywanie energii i do tego późniejsza utylizacja to więcej CO2 i innych szkodliwych substancji do atmosfery niż najbardziej dymiące diesle. Ale ktoś miał kasę żeby się przebić i w odpowiednim miejscu posmarować. To samo panele słoneczne i nagle wiatraki zatrzymali. Kasa,kasa Kasa. Wszystko na prąd 🤔 skończymy jak w Chinach. Auto na prąd ,dom na prąd, pieniądze na prąd (bo wirtualne, musi być internet) PODPADNIESZ wyłączą ci prąd o nie masz nic . Taki to chyba jest plan

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.