fbpx

Protest rolników w Holandii. Władze wprowadzają stan wyjątkowy

Coraz goręcej robi się w regionie Beneluksu, gdzie na sile przybierają protesty rolników. Tym razem z powodu planowanych rolniczych demonstracji władze Hagi wprowadziły w mieście stan wyjątkowy.

Na sobotę dwie organizacje rolnicze – Farmers Defence Force (FDF) i Samen voor Nederland (SvNL) zaplanowały protest w Hadze związany z ograniczeniami emisji tlenku azotu, jednak burmistrz miasta Jan van Zanen wcześniej nakazał wprowadzenie w mieście stanu wyjątkowego, tym samym uniemożliwiając rolnikom wjazd do miasta ciężkim sprzętem. W mieście pojawiły się natomiast oddziały żandarmerii wojskowej i policji.

Samasz loteria - baner

To nie pierwsza demonstracja zorganizowana w Holandii w związku z planowanymi przez władze tego kraju ograniczeniami związanymi z emisją tlenku azotu. Dochodziło do nich już wcześniej, zaś niedawno doszło na tym tle do protestów również w sąsiedniej Belgii.

Baner Agrosimex Alaska
Baner webinarium konopie
POZ 2024 - baner

3 KOMENTARZE

 1. Tak jak poprzedni komentarz,POPIERAM.
  Nie wiadomo czemu większość z pochodzi z miast i mają pojęcia o wsi,a wymyślają idiotyczne przepisy i normy dla rolników. Stwierdzili że będziemy jeść ROBAKI,ale chyba zapomnieli że nawet ROBAKI trzeba wykarmić wiejskim jedzeniem. Tak jak elektro auta , produkcja ładowanie /zużywanie energii i do tego późniejsza utylizacja to więcej CO2 i innych szkodliwych substancji do atmosfery niż najbardziej dymiące diesle. Ale ktoś miał kasę żeby się przebić i w odpowiednim miejscu posmarować.
  To samo panele słoneczne i nagle wiatraki zatrzymali.
  Kasa,kasa Kasa.
  Wszystko na prąd 🤔 skończymy jak w Chinach.
  Auto na prąd ,dom na prąd, pieniądze na prąd (bo wirtualne, musi być internet) PODPADNIESZ wyłączą ci prąd o nie masz nic .
  Taki to chyba jest plan

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.