fbpx
Strona głównaCenyRynek zbóz i oleistychProtest rolników: Powiew nadziei ze Szczecina?

Protest rolników: Powiew nadziei ze Szczecina? [video]

Niedawno zakończyła się wizyta ministra rolnictwa Roberta Telusa w Szczecinie. Polityk spotkał się m.in. ze związkowcami protestującymi w mieście. Co prawda protest nie został zakończony, jednak nawet przewodniczący przewodniczący Kółek Rolniczych Władysław Serafin pojawił się obok ministra na kończącej spotkanie konferencji. A to o czymś świadczy…

Minister rozmawiał dzisiaj nie tylko ze związkowcami, który od bodaj kilkunastu już dni protestują w Szczecinie w kwestii kryzysu na rynku zbóż spowodowanym niekontrolowanym importem zbóż z Ukrainy. Z samego rana Telus spotkał się z Zarządem Portów Szczecińskiego i w Świnoujściu, aby rozmawiać o zwiększeniu eksportu zbóż drogą morską.

Minister rozmawiał także z protestującymi od ok. 40 dni związkowcami z Kółek Rolniczych w sprawie realizowanych przez KOWR dzierżaw, i tutaj padły jasne deklaracje, których punkty mają być w realizowane w najbliższych dniach.

Protesty rolników w Szczecinie będą trwały nadal, jednak trudno oprzeć się wrażeniu, że w przeciwieństwie do wicepremiera Kowalczyka, minister Telus i chce i potrafi rozmawiać z rolnikami. Poniżej relacja z konferencji, jaką odbył minister Telus wraz ze związkowcami przed opuszczeniem Szczecina:

Zdjęcia: Anna Arabska, tekst: Mateusz Wasak

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.
[newsletter_signup_form id=4]