Proszek na medal

Nowy produkt Hypred Polska zdobył złoty medal na targach Ferma Bydła 2015. Nagroda została przyznana za Hypra’zur, proszek do higieny przedudojowej.

Na początku roku producent i dystrybutor środków szeroko rozumianej higieny pozyskiwania mleka i dobrostanu zwierząt, firma Hypred Polska wprowadziła na rodzimy rynek Hypra’zur. Produkt jest w postaci aktywnego proszku, dedykowanym higienie przedudojowej, czyli czynnościom służącym przygotowaniu krowy mlecznej do doju. Może być on stosowany zarówno jako proszek do prania, tam gdzie ściereczki po zakończonym doju prane są mechanicznie w pralkach, albo (po uprzednim rozpuszczeniu w wodzie) do namaczania i przechowywania ściereczek pomiędzy dojami.

Nowość wprowadzona przez Hypred Polska ma za zadanie wspomóc gospodarzy w zwalczaniu klinicznego przypadku zapalenia wymion – mastitis. Problem ten, to poważne straty finansowe – w postaci spadku wydajności – i zdrowotne, ponieważ bardzo ciężko pozbyć się patogenów powodujących zapalenia.

Hypra’zur zawiera w swym składzie kwas nadoctowy (paracetic acid) – środek o silnych właściwościach dezynfekcyjnych i biobójczych, który nie wykazuje żadnego działania hamującego dla korzystnych bakterii mlekowych, czyniąc produkt bezpiecznym dla mleka, co stanowi o unikalności tego rozwiązania. Zostało ono docenione podczas targów Ferma Bydła 2015 – produkt nagrodzono złotym medalem.
Dzięki swoim właściwościom, produkt jest silnie dezynfekujący i jednocześnie łagodny dla skóry wymion, rąk dojarza i wielorazowych ręczniczków. W przeprowadzanych testach,  wykazał się działaniem bakteriobójczym zgodnie z normą EN 1656, grzybobójczym (przeciwko drożdżakom) zgodnie z normą EN 1657, wirusobójczym (przeciwko wirusowi krowianki Orthopoxvirus vaccinia) zgodnie z normą EN 14675 oraz biobójczym wobec spor bakterii kwasu masłowego (psucie się serów w procesach serowarskich) zgodnie z normą EN 13704.

Renata Struzik, źródło: Hypred Polska
Aleksander Gruszko

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności