Proste i skuteczne

Lexis 300 to nowy model opryskiwacza firmy Kuhn, który został zaprojektowany z myślą o rolnikach szczególnie ceniących sobie proste, ale skuteczne maszyny.

W większości przypadków, producenci oferujący podstawowe modele opryskiwaczy w atrakcyjnych cenach, robią to kosztem rozwiązań wpływających na komfort obsługi. Firma Kuhn nie zrezygnowała z rozwiązań zapewniających użytkownikowi wysoki komfort obsługi opryskiwacza i udowodniła, że jest to możliwe nawet w przypadku podstawowych modeli zaczepianych w ofercie, których przedstawicielem jest opryskiwacz Lexis.

Kluczowe rozwiązania:

  • MANUSET rozpoczęcie pracy wymaga obsługi tylko 2 głównych zaworów, w bardzo intuicyjny sposób – ilość czynności do wykonania przed rozpoczęciem oprysku jest mniejsza od 30% do 50% w porównaniu z maszynami konkurencyjnymi w tym segmencie.
  • Kompaktowe wymiary – odległość od osi jezdnej do zaczepu dyszla wynosi 4.05 m: łatwe prowadzenie maszyny i mniejsze uszkodzenia roślin na uwrociach.
  • Aluminiowe belki polowe MEA2 i MTA2 od 18 do 24 m z systemem kompaktowego składania. Systemy zawieszenia belki polowej TRAPEZIA lub EQUILIBRA gwarantujące lekkość i stabilność pracy na polu oraz bezpieczny transport drogowy.
  • Centralny punkt obsługi serwisowej z dostępem do poszczególnych filtrów i pompy stanowi wyjątkowo komfortowe rozwiązanie dla operatora.
  • Duży wybór sterowników elektronicznych: RPB, REB3, VISIOREB lub od września 2016 CCI ISOBUS.

Podczas projektowania maszyny, oprócz komfortu obsługi inżynierowie KUHN wzięli za cel niezmiernie istotną kwestię, jaką jest bezpieczeństwo pracy. Dlatego opryskiwacz LEXIS został wyposażony w nowy rozwadniacz zapewniający całkowicie bezpieczną obsługę, szczególnie na etapie płukania, nowy sterownik elektroniczny VISIOREB z wyświetlaczem obrazującym wykonywaną pracę oraz z wbudowanym systemem sterowania sekcjami GPS Section Control lub terminal sterujący CCI ISOBUS umożliwiający korzystanie z aplikacji rolnictwa precyzyjnego oraz liczne schowki, np. na ubranie robocze.

Źródło: KUHN

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności