Prosowy potentat na Ukrainie

Cereal Planet, spółka która w najbliższym czasie planuje debiut na parkiecie NewConnect, zajęła pierwsze miejsce w eksporcie prosa – poinformował portal ProAgro. Firma zajęła także, trzecie miejsce w klasyfikacji, jako eksporter grochu i dziewiętnaste jako eksporter kukurydzy.

W rankingu, sporządzonym przez ProAgro, Cereal Planet weszła do dwudziestki największych ukraińskich eksporterów ziaren i otrzymała trzy nominacje do TOP-20 eksporterów prosa, grochu i kukurydzy w 2011/2012 r. ProAgro sporządziło ranking na temat tego, jak wygląda sytuacja eksportu na Ukrainie. W wyżej wspomnianej klasyfikacji Cereal Planet zajęło następujące miejsca:
• 1. jako eksporter prosa
• 3. jako eksporter grochu
• 19. jako eksporter kukurydzy

ProAgro jest jednym z największych ukraińskich informacyjnych portali rolnych dla agrobiznesu. Działalność portalu, głównie, ukierunkowana jest na badanie rynku branży rolniczej. Firma prowadzi monitoring wewnętrznych i zagranicznych rynków towarowych. Największą uwagą zwraca na analizę sytuacji i tendencji w głównych segmentach rynku rolnego.
Te nominacje świadczą o możliwościach naszej firmy i jej efektywności w dziedzinie eksportu. Firma nieprzerwanie pracuje nad zwiększeniem roli eksportu w jej działalności, a także nad poszerzeniem liczby państw, którym dostarcza swój towar“- powiedział dyrektor generalny Cereal Planet Anatolij Wlasenko.
Eksport dla Cereal Planet jest bardzo ważnym elementem działalności. W pierwszym kwartale 2012 r. stanowił on 20% przychodu firmy ze sprzedaży, a do końca 2013 r. Cereal Planet chce zwiększyć eksport tak, aby stanowił on 50% przychodu. Obecnie firma eksportuje towary do państw: Europy, Południowo-Wschodniej Azji, Północnej Afryki i Bliskiego Wschodu. Eksportowa baza spółki systematycznie się powiększa.

Informacja o Cereal Planet:
Cereal Planet to cypryjski holding kontrolujący grupę firm Ranok – Olimp z Charkowa. Grupa zajmuje się produkcją mieszanek i kasz zbożowych, gryczanych, jaglanych, jęczmiennych, płatków owsianych, jęczmiennych, grochu, prosa itp. Spółki posiadają w Charkowie zakład do pakowania kasz, wyposażony w kilka linii produkcyjnych. Gotowe towary są dostarczane do sieci supermarketów, hurtowni oraz sklepów we wschodniej i centralnej Ukrainie. Spółki posiadają oddziały w Połtawie i Sumach. Towary są dostarczane do 3500 punktów sprzedaży. Spółki posiada kilka marek handlowych, stosowanych do różnych rodzajów produkcji. Spółki są również dystrybutorem obcych marek spożywczych znanych na Ukrainie m.in. Kernel (Chumak, Stozhar, Schedriy Dar), Lutsk Foods (Runa).
Grupa firm Ranok – Olimp od 15 lat eksportuje ziarna do kasz do Europy, Azji i Afryki. Ponad 20% produkcji sprzedawana jest za granicę. Część ziarna do kasz i ryż importowane są z Azji (Pakistan, Wietnam, Chiny i Egipt).
W ubiegłym roku Cereal Planet według wstępnych danych (zgodnych ze standardami MSR) zarobił na czysto 2,88 mln euro (12,70 mln zł) przy przychodach na poziomie 27,09 mln euro (119,45 mln zł).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności