Pronar na Agritechnice 2015

Pronar w Hanowerze postawił na nowości. Jakie…?

Tegoroczne targi Agritechnika 2015 były rekordowe pod wieloma względami. Ponad 2900 wystawców z 52 krajów, w tym ponad 1620 z zagranicy prezentowało najbardziej innowacyjne produkty i rozwiązania technologiczne z sektora rolniczego. Przez 7 dni wystawę odwiedziło ponad 346 tysięcy osób z  Niemiec i 104 tysiące osób z 123 innych krajów.

Wśród nowości marki Pronar, prezentowanych w tracie targów, była przyczepa hakowa T386, będącą uzupełnieniem rodziny przyczep hakowych. Nowy model przede wszystkim charakteryzuje: DMC równa 33 tony i zawieszenie tridem.

Kolejną propozycją była przyczepa samozbierająca T400R, która cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem. W odróżnieniu od T400, nowsza wersja została wyposażona w podbieracz krzywkowy z ośmioma rzędami palców podbierających z rolką i skrętnym kołem kopiującym. Funkcja ta umożliwia zbieranie biomasy bez użycia dodatkowych maszyn czy urządzeń.

Zaprezentowana została również najnowsza przyczepa belowa – T028KM. Najistotniejszą innowacją w konstrukcji w odróżnieniu od poprzednich modeli przyczep belowych są hydraulicznie unoszone ściany boczne zabezpieczające przewożony ładunek. Dodatkowo, dzięki możliwości szybkiego montażu specjalnych kłonic na wszystkich bokach przyczepy gwarantuje ona stabilny i bezpieczny transport pociętego lub dłużycowego drewna oraz innych materiałów dłużycowych.

Oprócz przyczep Pronar przedstawił również szeroką gamę komponentów wykorzystywanych w rolnictwie, własnej produkcji. Na stoisku zwiedzający mieli okazję zobaczyć pełną ofertę profili burtowych, szeroką gamę produktów Wydziału Pneumatyki i Hydrauliki, jak, np. siłowniki oraz zbiorniki sprężonego powietrza, które na co dzień są stosowane m.in. w maszynach Pronar. Obejrzeć można było również pełen asortyment produkowany przez Wydział Kół Tarczowych, takich jak gama uniwersalnych kół skręcanych Pronar Multifit Wheels. Na stoisku prezentowane były również wszystkie rodzaje osi, półosi i zawieszeń marki Pronar.

Renata Struzik, źródło: Pronar; fot. Pronar
 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności