Program Promocji Rolnictwa Regeneratywnego

fot.; S. Skrzysz

Na zlecenie  EIT Food CLC North-East Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie – Oddział w Radomiu, realizuję  Program Promocji Rolnictwa Regeneratywnego w Polsce.

Głównym celem projektu jest wsparcie grupy liderów adopcji oraz promocja praktyk rolnictwa regeneratywnego w Polsce poprzez przeszkolenie wybranej grupy rolników w zakresie wdrażania praktyk agrotechnicznych, wymiany wiedzy i zdobycia umiejętności z zakresu rolnictwa regeneratywnego, tj. m.in. technik wykonywania zabiegów agrotechnicznych, które mają na celu odtworzenie i utrzymanie potencjału plonotwórczego gleby, zwiększenie bioróżnorodności oraz rozwój zdrowia gleby.

Jak się dowiedzieliśmy uczestnikami projektu będzie 30-tu rolników wyłonionych na podstawie kwestionariusza aplikacyjnego. Następnie zostaną przeprowadzone dwudniowe warsztaty tematyczne z zakresu najlepszych praktyk rolnictwa regeneratywnego. Spośród 30-tu uczestników zostanie wybranych 6-ciu rolników, którzy wezmą udział w dalszym etapie projektu – tworzeniu planu poprawy gospodarstwa. Po pomyślnym opracowaniu planu działania dla rolnictwa regeneracyjnego rolnik otrzyma wsparcie w postaci bezzwrotnej dotacji 2,5 tys. euro.

Czas realizacji projektu: lipiec – grudzień 2021 r. Projekt skierowany jest do rolników z całego kraju z wyłączeniem województwa dolnośląskiego, pomorskiego oraz miasta Warszawa.

Uczestnictwo w projekcie jest bezpłatne. Wszelkie koszty związane z udziałem w spotkaniach projektowych (tj. koszty dojazdu, zakwaterowanie, wyżywienie, dydaktyka) pokrywa realizator projektu. Projekt realizowany będzie w formie stacjonarnej oraz zdalnej. O miejscu i terminie spotkań poinformujemy niezwłocznie po ich ustaleniu.

Liczba miejsc jest ograniczona i nie może przekraczać 30 osób w projekcie. O zakwalifikowaniu do projektu decydować będzie punktacja z kwestionariusz aplikacyjnego. W załączeniu dostępny harmonogram udziału w projekcie.

Zgłoszenia do udziału w projekcie przyjmowane są do 30 lipca 2021 roku   pod linkiem: https://www.cdr.gov.pl/aktualnosci-instytucje/3866-rolniku-wez-udzial-w-projekcie-otrzymaj-dotacje-dla-swojego-gospodarstwa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności