Program inwestycyjny dla Tarnowa

Grupa Azoty S.A. podsumowała nakłady inwestycyjne poniesione w tarnowskiej Spółce w ostatnich 5 latach oraz przygotowuje plan inwestycyjny do roku 2020.

Od 2008 roku do chwili obecnej na zadania inwestycyjne w Tarnowie wydano łączną kwotę 550 mln zł. Łącznie w najbliższych kilku latach Spółka zakłada, że wydatki na podstawowe inwestycje zlokalizowane w Tarnowie będą miały budżet na poziomie około 0,5 mld zł.
Najbardziej zaawansowaną obecnie inwestycją jest modernizacja instalacji kwasu siarkowego o budżecie 63 mln zł. Finalizacja tego zadania ma nastąpić jeszcze w tym roku.
W najbliższym czasie istotne również będą inwestycje proekologiczne związane z odsiarczaniem i odazotowaniem spalin z zakładowej elektrociepłowni. Dzięki nim w zdecydowany sposób zredukujemy emisję siarki i tlenków azotu do atmosfery. Ze względu na wymogi środowiskowe inwestycje tą chcemy rozpocząć już w przyszłym roku i zakończyć do 2016 r. – informuje Witold Szczypiński, Wiceprezes Grupy Azoty S.A.
W Grupie Azoty przygotowywany jest też program inwestycyjny obejmujący zadania związane z dalszym przetwórstwem w ramach Grupy Azoty kaprolaktamu. Obecnie opracowywana jest nowelizacja studium wykonalności projektu poliamidowego związana ze zmianami na rynku tego produktu w Chinach. Projekt ten pozwoliłby nam zoptymalizować portfel tworzyw konstrukcyjnych w ramach całej Grupy Azoty. Drugim istotnym projektem będącym na etapie studium wykonalności jest granulacja mechaniczna nawozów saletrzanych poszerzająca zdecydowanie portfel produktowy. W najbliższych latach realizowane będą również mniejsze inwestycje o szybkim okresie zwrotu z inwestycji np. nowy katalizator konwersji wysokotemperaturowej CO.
(Źródło: Grupa Azoty)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności