fbpx
Strona głównaFirmy i produktyRekordowy plon rzepaku z programu Idę po Rekord

Rekordowy plon rzepaku z programu Idę po Rekord

Indywidualny rekord gospodarstwa na największy plon rzepaku ozimego zebranego z jednego hektara ustanowiono w piątek, 22 lipca br. w miejscowości Trzebórz w województwie zachodnio-pomorskim. A wynik, który osiągnął rolnik to 5,44 t/ha. W gospodarstwie stosowane były rozwiązania z autorskiego programu „Idę po Rekord”, stworzonego przez specjalistów z firmy Chemirol.

Dążenie do rekordowych plonów jest celem każdego z rolników. W dobie dużej dynamiki zmian klimatycznych, gospodarczych i prawnych rosną potrzeby w zakresie produkcji rolnej. Rolnicy szukają zatem rozwiązań, które pozwolą osiągać im coraz wyższe a tym samym satysfakcjonujące zbiory.

Aspiracją Zespołu PUH „Chemirol” sp. z o.o. było stworzenie programu, który doprowadzi Klientów do uzyskania rekordowych plonów.  W związku z tym w 2021 r. narodziła się idea programu „Idę po Rekord”, który w swoich założeniach ma umożliwiać Klientom spółki dostęp do autorskich metod maksymalizacji produkcji rolnej.

Jako zwieńczenie I edycji programu „Idę po Rekord” w ubiegły piątek w Gospodarstwie Rolnym Łukasza Leśniewskiego w Tetyniu byliśmy świadkami ustanowienia Indywidualnego Rekordu Gospodarstwa na największy plon rzepaku ozimego zebranego z 1 ha. Zebrany plon wyniósł 5,44 t/ha, a rekordowy wynik został osiągnięty przy zastosowaniu odmiany Aviron.

– Bardzo się cieszę z osiągniętego wyniku. Moja historia związana z rolnictwem rozpoczęła się 2011 roku, kiedy otrzymałem od swoich dziadków ziemię – 30 hektarów. Obecnie posiadam 800 hektarów. W strukturze gospodarstwa znajdują się uprawy pszenicy, pszenżyta, kukurydzy, jęczmienia oraz rzepaku. W tym roku rzepaku zasianego zostało 170 hektarów i są to trzy odmiany Kuga, Aviron oraz Dominator. Na zaproszenie firmy PUH „Chemirol” sp. z o.o. podjąłem wyzwanie ustanowienia nowego Rekordu Polski, bo moim celem było osiągniecie jak najlepszego wyniku zbioru. Przedstawione technologie w ramach programu „Idę po Rekord” były idealnym rozwiązaniem w przypadku moich upraw i założony cel stawał się realny. Dodam, że w gospodarstwie stosuję głównie produkty firmy Chemirol. Obecnie bardzo dużo uwagi poświęcam na wprowadzanie do technologii produktów z grupy BIO. I już widzę pierwsze rezultaty poprawy w plonowaniu oraz jakości uzyskiwanych zbiorów – powiedział Łukasz Leśniewski.

PUH „Chemirol” sp. z o.o. wspierał Pana Łukasza Leśniewskiego, właściciela gospodarstwa w Tetyniu, na każdym etapie drogi do osiągnięcia wymarzonego celu. Firma Chemirol od lat rozwija obszary badań i doświadczeń. Efektywnie szkoli swoich doradców, którzy na co dzień spotykają się z rolnikami w polu. Umacnia również współpracę z najważniejszymi ośrodkami naukowobadawczymi. Tym samym potwierdza fakt, że aby osiągnąć rekordy w plonach, należy łączyć siły i odpowiednio wykorzystać dostępne informacje naukowe. Dzięki wieloletnim doświadczeniom i współpracy z najlepszymi gospodarstwami w kraju doradcy posiadają wiedzę, jak poprowadzić polskiego rolnika do indywidualnych i krajowych rekordów w plonach.

– Dziś widzimy rzeczywiste efekty zastosowania rekomendacji programu „Idę po Rekord” w uprawie rzepaku. Gdy zmienia się klimat, regulacje prawne, warunki społeczno-gospodarcze to trzeba liczyć się z tym, że skala i tempo zmian w rolnictwie będą przyspieszać. Stąd idea stworzenia programu, który będzie odpowiedzią na zachodzące zmiany. Konsekwentne inwestycje w badania i rozwój to odpowiedź Chemirolu na zmieniające się potrzeby rynku. Aby zbierać rekordowe, stabilne plony, należy podchodzić do uprawy w sposób systemowy. Ograniczyć ryzyko, zaufać sprawdzonym rozwiązaniom. Nie chodzi o pogoń za plonem, ale o dobrze zaplanowaną drogę – począwszy od przygotowania stanowiska, a kończąc na zbiorze. Program „Idę po rekord”, jest odpowiedzią Chemirolu na pytanie, jak poprowadzić polskiego rolnika ku doskonałym wynikom – zapewnia wiceprezes zarządu Patryk Podołowski.

Program „Idę po Rekord” wpisuje się w ciąg decyzji podejmowanych przez PUH „Chemirol” sp. z o.o. w ostatnich latach w związku z rozwojem firmy. Pozycja lidera w branży nakłada bowiem także ciężar odpowiedzialności za to, w jaki sposób będzie się rozwijać wiedza o rolnictwie, praktyka agrotechniczna i kultura agrarna w kraju.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.