fbpx
Strona głównaPolecamyPrognozowane dobre zbiory buraków cukrowych w Polsce

Prognozowane dobre zbiory buraków cukrowych w Polsce

Według najnowszych prognoz Komisji Europejskiej zbiory buraków cukrowych w 2020 roku w UE  zmniejszą się o 1,2% r/r, jednak produkcja cukru może pozostać stabilna. Natomiast możliwy jest nawet 4,2-proc. wzrost produkcji buraków cukrowych w Polsce.

– GUS w lipcowym szacunku zbiorów określił stan krajowych plantacji jako dobry. Dodatkowo IUNG w br. nie stwierdził występowania suszy rolniczej w burakach cukrowych w czerwcu i lipcu (w analogicznym okresie w 2019 wystąpiła ona na 15,8% powierzchni gruntów ornych), co może uprawdopodabniać tezę o wzroście zbiorów – mówi  Mariusz Dziwulski z Departamentu Analiz Ekonomicznych Banku PKO BP.

Jednak i tu musimy się zgodzić z bankowym analitykiem; wzrost produkcji buraków uzależniony będzie od dalszego przebiegu warunków produkcyjnych.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.