fbpx
Strona głównaNa topiePrognoza pogody: za tydzień nawet 15°C

Prognoza pogody: za tydzień nawet 15°C

Już dziś na zachodzie Polski temperatury w dzień przekroczą 0 st. C. Jest to dopiero początek znacznego ocieplenia, które w weekend przyniesie dodatnie temperatury w całym kraju, a na zachodzie Polski pierwszy powiew wiosny.

Spowoduje to topnienie pokrywy śnieżnej, co może być potencjalnie niebezpieczne w kontekście zagrożenia hydrologicznego. Póki co na wschodzie Polski do weekendu powinna utrzymać się zimowa aura; tam ocieplenie dotrze dopiero pod koniec tygodnia.

Dzisiaj temperatura maksymalna osiągnie 5 st. C na zachodzie i -5 na wschodzie kraju. Jutro musimy liczyć się z opadami deszczu na zachodzie i śniegu oraz deszczu ze śniegiem w centrum i na wschodzie kraju. Mieszkańcy Podlasia muszą liczyć się jeszcze z niskimi temperaturami w nocy ze środy na czwartek; tam możliwy jest mróz do -18 st. C, podczas gdy na zachodzie będzie znacznie cieplej – nawet ok. 0 st.

W czwartek utrzyma się duży kontrast termiczny; od 5 st. C na zachodzie przez ok. 0 st. w centrum i do -9 st. na Suwalszczyźnie. Tam noc z czwartku na piątek nadal zimna: do -15 st. C; na ogół ma być pogodnie.

Zmianę pogody przyniesie piątek; będzie więcej opadów, na wschodzie śniegu przechodzących w deszcz ze śniegiem. Temperatury wyniosą od -2 st. C na Suwalszczyźnie do 6 st. na zachodzie kraju. Nocą mróz zdecydowanie słabszy; do -6 na wschodzie, a na zachodzie kraju temperatura nawet powyżej 0 st.

W weekend na ogół będziemy mieli do czynienia z dodatnimi temperaturami. Na Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej osiągną one nawet 13 st. C. Jeszcze cieplej zapowiada się początek przyszłego tygodnia; wg wstępnych prognoz temperatura w Zielonej Górze może osiągnąć we wtorek nawet 15 st. C.

Opracowanie na podstawie danych: IMGW, yr.no

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.