fbpx
Strona głównaWiadomościPrognoza konwekcyjna dla Polski na dzień 11.08.2020 i noc 11/12.08.2020

Prognoza konwekcyjna dla Polski na dzień 11.08.2020 i noc 11/12.08.2020

We wtorek z centrum w kierunku południa Polski przemieszczać ma się chłodny front atmosferyczny związany z płytkim niżem znad Rosji. W obszarze objętym możliwością burz w ciągu dnia wyraźnie wzrośnie chwiejność termodynamiczna, pojawią się silniejsze ruchy wznoszące powietrza i rozwiną się chmury o budowie pionowej. Burze mają przybierać postać pojedynczych komórek.

Miejscami burze mogą łączyć się w klastry. Z początku, w godzinach popołudniowych największa ilość burz rozwinie się w pasie centralnej części Polski. Następnie wraz z wędrówką chłodnego frontu przemieszczą się one na południe. W miejscach przechodzenia komórek burzowych możliwe są silne opady deszczu (do 10-20 mm), silniejszy wiatr (do 60-70 km/h) oraz drobny grad. Późnym wieczorem konwekcja prawdopodobnie osłabnie, a burze wygasną.

Źródło: Polscy Łowcy Burz, www.lowcyburz.pl

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.