Profesjonalny osprzęt do zadań specjalnych z Sokółki

ATV (z ang. All Terrain Vehicle), czyli pojazdy na każde warunki terenowe, to maszyny z założenia służące do ciężkiej pracy i ratowania życia. Pojazdy te doskonale sprawdzają się również podczas pracy z osprzętem dodatkowym, który zwiększa ich uniwersalność. Aby mikrociągnik był przydatny dla rolnika, powinien zostać wyposażony w odpowiednie oprzyrządowanie.

Firma Yamaha oferuje do mikrociągników własny oryginalny osprzęt. Maszyny towarzyszące sprzedawane są pod marką TechLander – Osprzęt profesjonalny”. Jest to w pełni polska produkcja, którą na zlecenie Yamahy wykonuje znany polski producent maszyn rolniczych – Metal-Fach z Sokółki.
W ofercie TechLandera znajdują się obecnie: przednia kosiarka bijakowa, zaczepiana kosiarka nożowa, opryskiwacz, siewnik, zamiatarka montowana z przodu, pług, zaczepiana zamiatarka z pojemnikiem oraz przyczepa.
Kosiarka bijakowa
Solidnie wykonana kosiarka bijakowa służy do wydajnej pielęgnacji trawnika, jak i wykonywania trudniejszych prac wokół gospodarstwa. Koszenie trawników przy płotach, murach czy pielęgnacja międzyrzędzi w kwitnących sadach jest bardzo łatwa dzięki regulowanemu zaczepowi umożliwiającemu zmianę kąta położenia kosiarki. Szerokość robocza urządzenia wynosi 1,2 m. Mulczer napędzany jest silnikiem Twin o mocy 16,5 KM.
Kosiarka nożowa
Na dużych obszarach zielonych doskonale sprawdzi się zaczepiana kosiarka nożowa. Wydajne i proste w obsłudze urządzenie wyposażone jest w trzy ostrza tnące o długości 0,6 m każde, które zapewniają koszenie na szerokość 1,2 m. Kosiarka mocowana jest z tyłu mikrociągnika. Urządzenie napędza niezawodny silnik o mocy 13,5 KM.
Siewnik
Przy rozsypywaniu nawozów, soli lub piasku na niedużych powierzchniach, takich jak podwórza, trawniki czy działki rolne niezawodny będzie siewnik zaczepiany z tyłu mikrociągnika. Jest on bardzo łatwy w obsłudze. System kontroli napędu i otwarcia zbiornika dostępne są z siedzenia kierowcy. Oferowany w dwóch rozmiarach: 100 i 150 litrów.
Opryskiwacz
W sadach, na łąkach, trawnikach i innych terenach zielonych przyda się prosty w obsłudze i konserwacji opryskiwacz. Zestaw można również używać przy ochronie upraw rzędowych, np. w warzywnictwie. Pojemność zbiornika wynosi 70 l, a szerokość oprysku 300 mm. Możliwość prowadzenia oprysku ręcznego lub za pomocą zamontowanej na mikrociągniku dyszy.
Przyczepa
Stalowa przyczepa zapinana na hak mikrociągnika przeznaczona jest do transportu ładunku o wadze do 450 kg. Długość urządzenia wynosi 1,5 m, szerokość – 1,1 m a wysokość – 0,8 m. Dzięki zastosowaniu wyjmowanych bort przedniej i tylnej nadaje się również do przewożenia dłuższych elementów.
Zamiatarka przednia
W gospodarstwie przyda się także uniwersalna zamiatarka o wszechstronnym zastosowaniu. Przeznaczona do zamiatania placów, ulic i obejść sprawdzi się również w budynkach gospodarskich, a zimą pomoże w usunięciu miękkiego śniegu. Wyposażona w 5,5-konny silnik benzynowy i obrotową szczotkę montowana jest do podwozia mikrociągnika.
Zamiatarka z pojemnikiem
Wielofunkcyjna zamiatarka samozbierająca służy do oczyszczania placów, magazynów czy budynków inwentarskich. Szczotki listwowe o regulowanej wysokości skutecznie zbierają piach, liście, śmieci czy zwierzęce odchody. Odkurzacz ma pojemny zbiornik i łatwy system wyrzutu nieczystości.
Pług wielofunkcyjny
W utrzymaniu porządku z pewnością przyda się pług wielofunkcyjny o szerokości roboczej 1,35 m. Zimą pomoże oczyścić teren wokół domu i zabudowań gospodarskich z zalegającego śniegu.
W pozostałym czasie przyda się przy zagarnianiu paszy i innych sypkich materiałów. Pług jest montowany do podwozia mikrociągnika, a podnoszenie odbywa się za pomocą wyciągarki albo opcjonalnie podnośnika elektrycznego lub ręcznego.

Liczne urządzenia dodatkowe TechLander zaprojektowane specjalnie do mikrociągników Yamaha umożliwiają wykorzystanie ich w dziesiątkach różnych prac. Odpowiednio doposażone pojazdy doskonale sprawdzają się nie tylko w transporcie, ale również w pracach porządkowych w obrębie gospodarstwa, koszeniu użytków zielonych, rekultywacji nieużytków, a nawet przy zabiegach ochrony roślin.