fbpx
Strona głównaUprawaRzepakProf. Szczepaniak o nawożeniu rzepaku mikroelementami

Prof. Szczepaniak o nawożeniu rzepaku mikroelementami [video]

W Warnicach w woj. zachodniopomorskim odbyło się sympozjum rzepaczane. Jednym z prelegentów podczas tego sympozjum był prof. dr hab. Witold Szczepaniak z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, który opowiedział nam o znaczeniu nawożenia mikroelementami.

Zaakcentował on znaczenie mikroelementów, które są składnikami mającymi bardzo istotne znaczenie, zarówno do optymalizacji nawożenia azotem, jak i plonu rzepaku ozimego.

– Generalnie rzepak pobiera wszystkie mikroelementy, tym niemniej w nawożeniu staramy się wprowadzać przede wszystkim trzy składniki, względem których rzepak – z jednej strony – ma szczególnie wysokie potrzeby pokarmowe, z drugiej – ich niedobór skutkuje znaczną utratą plonu. Do tych składników zaliczamy bor, mangan i molibden – powiedział prof. dr hab. W. Szczepaniak.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.